Matar al Presidente fot movistar

50 lat później nic nie pasuje. To jest zwiastun „Matar al Presidente”, serialu opowiadającego o morderstwie Carrero Blanco


20 grudnia przypada 50. rocznica morderstwa – zamachu, który wyznacza najbliższą przyszłość najnowszej historii Hiszpanii


”, oryginalna produkcja we współpracy z 100 Balas (The Mediapro Studio), analizuje oficjalną wersję, pełną błędów i tajemnic, pokazując różne teorie, aby widz mógł wyciągnąć własne wnioski.

Po raz pierwszy autoryzowano nieograniczony dostęp do treści podsumowania.

przedstawia serialu dokumentalnego „”, thrillera szpiegowskiego zawierającego wywiady, sceny fikcyjne i niepublikowane materiały archiwalne.

Ta oryginalna produkcja + we współpracy ze 100 Balas (The Mediapro Studio) będzie miała swoją prezentację w czwartek, 23 listopada na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Almerii (FICAL), gdzie pierwszy odcinek zostanie wyświetlony w kinie Apolo. 


Anatomia zabójstwa

Rankiem 20 grudnia 1973 roku atak organizacji terrorystycznej ETA zakończył życie admirała Luisa , ówczesnego prezydenta rządu Hiszpanii i jednego z najbliższych współpracowników dyktatora Francisco Franco. Zginęli w nim także kierowca (José Luis Pérez Mogena) i ochroniarz (Juan Antonio Bueno) Carrero Blanco.

Zabójstwo miało decydujące konsekwencje dla dryfu reżimu i bezpośrednio po nim następujących wydarzeń, które wyznaczyły kurs w kierunku demokratycznej transformacji. Wyrok jednak nigdy nie zapadł, a sprawa stała się źródłem najróżniejszych interpretacji, wywołanych niewytłumaczalnymi błędami w śledztwie, błędami w służbach bezpieczeństwa państwa, zaginięciem i manipulacją dokumentami, a nawet wątpliwościami co do wyłącznego autorstwa ETA.

Złożoności, które w ciągu tych pięciu dekad dały upust wszelkiego rodzaju teoriom na ten temat, w stylu tych, które powstały po zabójstwie Johna F. Kennedy’ego i które, wśród innych interpretacji pozbawionych dowodów, obejmują możliwość istnienia spisku wewnątrz samego reżimu lub cień podejrzeń wskazujących na CIA i interesy Stanów Zjednoczonych dotyczące przyszłości Hiszpanii.

Matar al Presidentet” bada wszystkie te wydarzenia i ich możliwe interpretacje w trzech odcinkach.  zawiera zeznania bliskich świadków, byłych członków CESID (byłego hiszpańskiego wywiadu), dziennikarzy specjalistycznych, członków rodzin, techników i ekspertów, a także materiały archiwalne i inscenizowane rekonstrukcje. Wszystko to układa się w mozaikę faktów i domysłów, mając na celu umożliwienie widzowi wyrobienia sobie na ich temat opinii.

Po raz pierwszy zezwolono na nieograniczony dostęp do treści streszczenia zabójstwa Carrero Blanco. Pozostałe udostępnienia podsumowania, z okazji poprzednich rocznic, miały charakter częściowy i bez oficjalnego zezwolenia. Wszystko to, nie zapominając, że przez wiele lat woluminów nie można było namierzyć.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź