Entre tierras fot. Atresmedia

‘La que se avecina’, ‘Entre tierras’, Álvaro Morte i William Levy, uhonorowani na FICAL


Zaprezentowano cały program Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Almerii, który przez dziesięć intensywnych dni z kinem w roli głównej zgromadzi ponad 500 gości


Wczoraj w Patio de Luces Rady Prowincjalnej Almería zaprezentowano pełny program dwudziestej drugiej edycji , po sukcesie inauguracji, która odbyła się wczoraj wieczorem w Madrycie, w siedzibie Cosentino, z udziałem szerokiej reprezentacji przedstawicieli najważniejszych hiszpańskich specjalistów z branży audiowizualnej. Od 17 do 26 listopada prowincja Almería wypełni się kinem i kulturą, oferując ponad 100 atrakcji i 500 gości.

Ujawniono już całą zawartość 2023, która jako najwyższe punkty z gwiazdami Nathalie Poza, , José Mota i Williamem Levym, obejmuje spektakularną propozycję okrągłych stołów z gigantami hiszpańskiego kina czy specjalne hołdy dla „'”, które otrzyma nagrodę honorową jako jedna z najbardziej reprezentatywnych komedii w krajowej serii, czy nagrodę „Almería Filming” za nakręcony w prowincji „”.

W prezentacji Almerii wziął udział Przewodniczący Rady Prowincjalnej, Javier A. García ; burmistrz Almerii María del Mar Vázquez; delegat Rządu Junta de Andalucía w Almerii Aránzazu Martín i dyrektor FICAL 2023, Enrique Iznaola.

Przy okrągłych stołach usiądą między innymi Luis Tosar, Dani Rovira, Macarena Gómez, Paco Tous, Miren Ibarguren

Jednym z działań FICAL, które w ostatnich latach nabrało największego rozgłosu, jest spektakularny cykl okrągłych stołów z udziałem wielkich osobistości hiszpańskiego kina, poświęcony aktualnym tematom hiszpańskiej audiowizualności. Fora te umożliwiają kontakt ze społeczeństwem i stają się zachętą dla wszystkich fanów. Wszystkie obrady okrągłego stołu są transmitowane za pośrednictwem transmisji strumieniowej, co wzmacnia ich wpływ.

W tym roku występy odbędą się głównie w Patio de Luces de Diputación, jednym z epicentrów FICAL, oraz w Teatro Apolo, gdzie w sobotę 18 listopada rano odbędą się okrągłe stoły. 

W tej edycji publiczność będzie mogła skorzystać aż z dziesięciu spotkań z profesjonalistami, takimi jak Luis Tosar, Manuel Martín Cuenca, Dani Rovira, Natalia de Molina, Arturo Valls, Raúl Arévalo, Marta Hazas, Ingrid Rubio, Óscar Casas, Kiti Mánver, Fernando Colomo, Macarena Gómez, Paco Tous, Melani Olivares, Assumpta Serna, Ana Torrent, Miren Ibarguren…

Hołdy dla ‘' y ‘'

Znaczenie serialu w FICAL rośnie, dlatego też uwzględniono w nim hołd dla produkcji telewizyjnej, która odcisnęła piętno na widzach. Tegoroczna trafia do „La que se avecina” wytwórni , która od 2007 roku stała się wzorcową komedią i jednym z najpopularniejszych seriali wszechczasów. Ta specjalna , przy udziale części obsady, zostanie wręczona podczas Gali Zamknięcia w Maestro Padilla Auditorium, 25 listopada.

Druga , „Filming Amería”, przyznawana jest produkcji, która nakręciła zdjęcia w tej prowincji i w ten sposób przyczyniła się do rozpowszechnienia naturalnych krajobrazów Almerii. Nagrodę tę otrzymała „Entre tierras”, wyprodukowana przez Boomerang dla , z Megan Montaner, Unaxem Ugalde i Carlosem Serrano w rolach głównych. Nagroda zostanie wręczona podczas Międzynarodowej Gali „Almería en Corto” w Teatro Cervantes w piątek 24 listopada.

Premiery filmowe, serialowe i inne specjalne

FICAL wciąż kryje w sobie więcej niespodzianek i stało się potężnym forum, na którym hiszpańskie firmy produkcyjne prezentują swoje najnowsze dzieła. W tym roku urodzonego w Almerii Manuela Martína Cuenki „El amor de Andrea” zostanie pokazany po gali otwarcia w najbliższy piątek, 17 listopada, w Maestro Padilla.

Ponadto widzowie po raz pierwszy będą mogli zobaczyć inne tytuły, takie jak ‘Devoción', ‘L'Home del Nassos', ‘La Navidad en sus manos', ‘Robot dreams', ‘Caleta Palace' czy Honeymoon'. a także prezentację seriali, które nie trafiły jeszcze na mały ekran, takich jak „” z TVE; „13 días” autorstwa Canal Sur i Secuoya; „The killing kind'” firmy AXN lub „” firmy Movistar Plus +.

Twórcy filmowi z Almerii, Nuria Vargas i Juan Francisco Viruega, również otrzymają specjalne na FICAL 2023. Nuria Vargas, reżyserka filmu dokumentalnego „Controverso”, została uhonorowana nagrodą ASFAAN w uznaniu swojej kariery, a Juan Francisco Viruega otrzyma nagrodę Canal Sur, jako wschodzący twórca swojego debiutanckiego filmu fabularnego „Amanece”, który bierze udział w konkursie FICAL. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź