Film wyreżyserowany przez Oriola Paulo z Bárbara Lennie i Eduardem Fernándezem w rolach głównych odniósł wielki sukces od momentu pojawienia się na platformie streamingowej
Hiszpański thriller Los renglones torcidos de Dios / Krzywe linie Boga pojawił się na Netflix w zeszłym tygodniu, a intrygujący film szybko wspiął się na szczyt platformy streamingowej.
Film wyreżyserowany przez Oriola Paulo, z Bárbara Lennie i Eduardem Fernándezem w rolach głównych, odniósł wielki sukces od momentu pojawienia się w serwisie Netfix, a subskrybenci serwisu streamingowego nie przestają o nim mówić w sieciach społecznościowych.
„Prywatna detektyw, która twierdzi, że jest paranoikiem, zostaje przyjęta do szpitala psychiatrycznego w celu zbadania tajemniczej śmierci innego pacjenta” – to mówi streszczenie filmu, który jest hitem Netflix.
Poniżej przedstawiamy 4 mało znane fakty na temat odnoszącego sukcesy hiszpańskiego thrillera:
1) Jest oparty na udanej powieści o tym samym tytule
Hiszpański film jest adaptacją książki o tym samym tytule, napisanej przez hiszpańskiego dziennikarza i pisarza Torcuato Luca de Tena Bruneta, który opublikował powieść w 1979 roku. Historia Los renglones torcidos de Dios jest bardzo podobna do Wyspy tajemnic, dzieła amerykańskiego pisarza Dennisa Lehane’a, na podstawie którego Martin Scorsese nakręcił film
2) Ekspert reżyserski w thrillerach
Hiszpański reżyser Oriol Paulo jest już prawdziwym znawcą thrillerów, a kilka filmów, które wyreżyserował, jest dostępnych w serwisie Netflix . Paulo jest znany z reżyserowania filmów takich jak Contratiempo, El Cuerpo, Ecos czy Durante la tormenta. Wyreżyserował także serial El inocento z Mario Casasem w roli głównej.
3) Bárbara Lennie i Oriol Paulo już razem pracowali
Aktorka Bárbara Lennie i reżyser Oriol Paulo pracowali już razem przy thrillerze Contratiempo, odnoszącym sukcesy filmie z 2016 roku, w którym Lennie dzieliła obsadę z Mario Casasem, Aną Wagener i José Coronado.
4) Okrutna historia kryjąca się za powieścią, na podstawie której powstał film
Sam Torcuato Luca de Tena, aby napisać swoją książkę, spędził prawie trzy tygodnie w szpitalu psychiatrycznym w Conxo w regionie Santiago de Compostela i podobnie jak bohaterka jego książki spotkał się z personelem medycznym i uważnie śledził kilku pacjentów, których akta analizował, tworząc w ten sposób środowisko, w którym rozwija się detektyw Alice Gould. To centrum zdrowia psychicznego zostało zbadane pod kątem nadużyć oraz fizycznego i emocjonalnego znęcania się nad pacjentami, których stan był już słaby.