Arelys Henao, Paola Jara i Francy fot youtube

Utwór „Entre tres”, który ma ponad 1,9 miliona wyświetleń na YouTube, zaowocował także serią koncertów.


Niedawno Arelys Henao, Paola Jara i Francy zaskoczyły fanów kolumbijskiej muzyki popularnej utworem „Entre Tres”, potężnym hymnem kobiecej solidarności, który od czasu premiery 23 kwietnia cieszy się niesłabnącą popularnością.

„Dziś ubieram się w twoją skórę, twój ból nie jest mi obcy/ Nie martw się, będę ci towarzyszyła w twoim upojeniu/ Pożyczę ci ramię, żebyś mógł płakać, kiedy tylko zechcesz/ Jestem twoim przyjacielem i już to przeżyłam” – mówi część tekstu. „Nie martw się, we troje możemy to pokonać łatwiej/ Przyjaciele są po to, aby uleczyć nasze smutki”.

Choć piosenka porusza kwestię bólu związanego z rozstaniem, to jednak jest raczej opowieścią o siostrzeństwie. „Tutaj nie ma żadnych ofiar” – Henao powiedziała dla Billboard Español. „Tylko kobiety, które pozbywają się przeszłości kilkoma drinkami i niezniszczalnym paktem przyjaźni”.

Współpraca narodziła się podczas obozu pisania piosenek, w którym uczestniczyły trzy główne postacie. „Czekaliśmy na idealny tekst i idealny moment” – mówi Jara, wyjaśniając, że spotkali się wcześniej na ceremonii wręczenia nagród i rozmawiali o możliwości zrobienia czegoś razem.

Każda z tych gwiazd zbudowała swoją własną karierę. Arelys Henao, nazywana „Królową muzyki popularnej”, ustanowiła standardy, torując drogę w gatunku złamanych serc takimi klasykami jak „Señor prohibido” i „Lo pasado pisado”. Paola Jara kontynuuje to dziedzictwo wydając takie hity jak „Murió el amor” i „Mala Mujer”. A Francy z piosenkami takimi jak “Si se fue, se fue” i “Como un ángel”.

„Entre tres” nie pozostanie tylko piosenką. Trio artystek zapowiedziało serię koncertów, które rozpoczną się 7 czerwca w Manizales w Kolumbii, a potrwają do 14 czerwca w Medellín. W obu przypadkach będą mieli gości specjalnych: Jhonny Riverę na pierwszej randce i Jessi Uribe na drugiej. „W tym roku przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla naszych fanów, a to dopiero początek” – mówi Francy o trasie, która obejmie więcej miast.

Po raz pierwszy trzy czołowe artystki tworzące w gatunku zdominowanym przez mężczyzn, takim jak regionalna muzyka meksykańska, połączyły siły w ramach tego typu projektu. Zapytana o możliwość połączenia sił z meksykańskimi kolegami, Henao odpowiada: „Wspólne tworzenie muzyki pięknie by nas zjednoczyło. Jest wielu wspaniałych artystów, z którymi chętnie nawiązałybyśmy współpracę”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź