Ceniza en la Boca Diego luna fo academia del cine

Zdjęcia do nowego filmu Ceniza en la Boca z Anną Díaz i Adrianą Paz w rolach głównych trwają już w Meksyku i Hiszpanii. Jest on adaptacją znanej powieści Brendy Navarro


Znany aktor, reżyser i producent Diego Luna (César Chávez’, ‘Mr. Pig’, ‘Abel’) powraca do reżyserii swoim czwartym filmem fabularnym: „Ceniza en la Boca”, poruszającą adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Brendy Navarro.

Produkcja rozpoczęła się w lutym w różnych lokalizacjach w Madrycie i Barcelonie. Teraz część obsady i ekipy przenosi się do Meksyku, gdzie zostaną nakręcone kluczowe sceny fabuły, zgłębiające temat dwunarodowej tożsamości i zderzenia kultur, których doświadczają bohaterowie.

Lucila, główna bohaterka Ceniza en la Boca uosabiająca zmagania kobiet i migrantek

Lucila, 21-letnia dziewczyna, wyrusza w podróż z Meksyku do Hiszpanii ze swoim młodszym bratem Diego , aby spotkać się z nieobecną matką. Jednak przystosowanie się nie będzie łatwe: niepewność zatrudnienia, dyskryminacja i obowiązki rodzinne staną się tłem ich walki o niezależność. Tylko stawiając czoła swojemu bólowi będziesz w stanie się zmienić.

Mocna obsada: Anna Díaz i Adriana Paz błyszczą w głównych rolach

W filmie występują Anna Díaz (‘La Cocina’, ‘Un cuento de pescadores’) i Adriana Paz (aktorka nagrodzona w Cannes i dwukrotna zdobywczyni nagrody Ariel), a jej kreacje zapowiadają głębokie, realistyczne i emocjonalne role, które ożywiają historię przesiąkniętą prawdą.

Scenariusz i produkcja: połączenie talentów z Meksyku i Hiszpanii

Scenariusz stworzyli Abia Castillo, Diego Rabasa i Diego Luna, a za produkcję odpowiadają Inna Payán, Valerie Delpierre, Diego Rabasa, Luis Salinas i sam Luna. Jest to koprodukcja pomiędzy La Corriente del Golfo , Animal de Luz , Inicia Films i Perro Azul.

Diego Luna: „Nigdy wcześniej rozmowa o migracji nie była tak pilna”

„Marzyliśmy o tym projekcie od trzech lat. Czuję się szczęściarzem, że mogę współpracować z tak zróżnicowanym i zaangażowanym zespołem. Ta historia pojawia się w momencie, gdy rozmowa o migracji i przynależności jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek” – powiedział emocjonalnie Luna.

Kinowa wizja łącząca poezję i surowość

Hiszpańska producentka Valerie Delpierre (Inicia Films) podsumowuje to jasno:

„Podejście Diego Luny łączy w sobie poezję i brutalność, co stanowi kinowe podejście doskonale oddające istotę książki”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź