Zdjęcia La casaca de dios będą realizowane w kultowych lokalizacjach Buenos Aires
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu La casaca de Dios, inspirowanego oryginalnym pomysłem Ramiro Navarro, wizją filmową Ángela Zamrabrano, oryginalnym scenariuszem Marcosa Carnevale i filmową adaptacją reżysera Fernána Mirása. Jest to koprodukcja Frontera Films, Condeco Media i Prisma Cine.
Film będzie dystrybuowany na platformie w Ameryce Łacińskiej i będzie również wyświetlany w kinach w Argentynie i Urugwaju.
Zdjęcia do kultowych miejsc w Buenos Aires zapowiadają się na jeden z największych projektów argentyńskiego kina w tym roku. Opiera się na niezwykłym, ale prawdziwym wydarzeniu, które przywraca do życia niesamowitą i legendarną historię niebieskiej koszulki Maradony z Mistrzostw Świata w 1986 r., w której strzelił gola stulecia, a która później została zlicytowana jako najdroższy przedmiot w historii sportu.
Wiele lat później, gdy zbliżają się Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku, Tití Malvestiti (Jorge Marrale) i jego córka Erika (Natalia Oreiro) dowiadują się, że legendarna koszulka ma zostać wystawiona na aukcji przez kolekcjonera-milionera. Dla niego ta koszula jest czymś więcej niż tylko przedmiotem historycznym: to nieodłączna część jego życia. Razem z córką wyrusza na misję pełną humoru, emocji i odwagi, w podróż, w której absurd miesza się z głęboką argentyńską tożsamością.
Zespół
Producentem filmu jest Ramiro Navarro, koproducent światowego hitu Mój przyjaciel pingwin (z Jeanem Reno w roli głównej), producent wykonawczy &Sons (z Billem Nighym) i laureat festiwalu w Cannes za film Simón de la montaña; Ángel Zambrano, doceniony za pracę nad serią Vencer o morir emitowaną na kanale Amazon Chile oraz za odpowiedzialność za rozwój i pozyskiwanie treści dla Turner Latin America przez kilka lat.
W filmie biorą udział także meksykańsko-kordobański producent Antonio Pita – partner w Prisma, niedawny zdobywca dwóch nagród Goya za La estrella azul – oraz Jorge Pérez Gaudio, obecnie związany z renomowaną firmą produkcyjną z Kordoby. Za produkcję wykonawczą odpowiada Axel Kutchevasky (Infinity Hill), a za produkcję towarzyszącą Mariana Volpi.
„To film niepodobny do żadnego innego, produkt zaprojektowany dla globalnej widowni. To nie tylko historia o piłce nożnej. To historia o pasji, przyjaźni i cudownym szaleństwie bycia Argentyńczykiem” – powiedział Navarro.
Ángel Zambrano dodał: „Wierzymy, że jest to uniwersalna historia, pełna humoru, emocji i przygód, która znajdzie oddźwięk w 2026 roku. Wierzymy, że widzowie na całym świecie będą cieszyć się tą piękną historią, szczególnie w roku Mistrzostw Świata”.
Antonio Pita stwierdził: „Udział w tym projekcie to przywilej. Opowiadamy historię, która jest głęboko poruszająca, ponieważ łączy sport z najbardziej ludzkim aspektem: miłością i pamięcią”.
Jorge Pérez Gaudio powiedział: „To historia pełna nostalgii i radości. Jesteśmy dumni, że możemy opowiedzieć ją w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano”.