Anitta fot Instagram

Anitta potępia nietolerancję religijną w klipie wideo „Aceita”


Brazylijska potępiła skierowane pod jej adresem komunikaty zawierające „odrzucenie i nietolerancję religijną”


 nie milczała po tym, jak została skrytykowana za pokazanie rytuału Santerii. W swoim nowym teledysku „” ukazuje duchowe oczyszczenie w stylu religii Joruba. Brazylijska  została skrytykowana i straciła tysiące obserwujących na swoich portalach społecznościowych.

„Kiedy otrzymuję wiadomości o odrzuceniu i nietolerancji religijnej, nie czuję emanującej w moją stronę boskiej energii, czuję przeciwną energię. Mam wiarę, nie boję się. W moim nowym teledysku pojawiają się obrazy różnego rodzaju przekonań. odczuwam głęboką pasję do różnych przejawów wiary, różnych sposobów łączenia się z duchem. W żadnym z nich nie czuję, że kiedy umrzemy, zostaniemy ukarani i osądzeni, czuję, że idziemy tam, gdzie wibruje z tą samą częstotliwością co moja, duchem. A tutaj, w tym życiu, moim zobowiązaniem jest wibrowanie z najwyższą częstotliwością światła, jaką potrafię” – powiedziała .

Na Instagramie opublikowała zdjęcia ubranej na biało, z ojcem, bratem i siostrzeńcem, na których widać muszle i naszyjniki wywodzące się z tej afrykańskiej religii.



„Nie chcę karać ani osądzać żadnej osoby, która mnie teraz atakuje za ujawnienie mojej religii. Chcę, żeby podążali ścieżką ewolucji. Każdy w swoim czasie. Jeśli w dalszym ciągu będziemy żądać, aby inni myśleli tak samo jak ty, jeśli nadal będziemy nietolerancyjni, jeśli nie nauczymy się wyrzekać się tej czy innej rzeczy w imię pokoju, znajdując złoty środek, nasz świat skończy się wojną, zabijając się nawzajem, aby mieć rację na końcu dyskusji” – dodała Anitta. „Mogę nawet zapomnieć, jak zaczęła się kłótnia. To tylko walka dla samej walki”.



, państwo w większości chrześcijańskie, odnotowała w 2023 r. 80-procentowy wzrost liczby naruszeń praw człowieka związanych z nietolerancją religijną – wynika z danych Ministerstwa Praw Człowieka i Obywatelstwa.

Przemoc szczególnie dotyka religie pochodzenia afrykańskiego, znalazło to odzwierciedlenie w 2124 skargach złożonych na infolinię Ministerstwa w ciągu całego roku.

Religie afro-brazylijskie, takie jak Candomblé i Umbanda, stanowią mniejszość, gdyż według oficjalnych danych wyznaje je 0,3 proc. populacji.

Zostały zalegalizowane w 1891 r., lecz pozostały marginalizowane, byli prześladowani aż do połowy XX wieku a ich wierni nadal spotykają się z dyskryminacją. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź