Reina Roja fot Prime Video

Wszyscy bohaterowie „Czerwonej Królowej (Reina Roja)”, nowej serii Amazon inspirowanej bestsellerem Juana Gómeza Jurado


Dzisiaj w odbyła się premiera serialu uznawanego za najważniejszy hiszpański projekt roku. Pozwalając sobie na pewną ostentację, można by go nawet zaliczyć do najwybitniejszych dzieł beletrystycznych w Hiszpanii ostatnich czasów


/ Czerwona Królowa”, oparty na odnoszącym sukcesy bestsellerze Juana Gómeza Jurado, składa się z siedmiu odcinków, każdy trwa około godziny.

W 2021 roku sprzedaż książki przekroczyła dwa miliony, co czyni jej autora jednym z najlepiej sprzedających się pisarzy współczesnej literatury.

Nieuniknione było, że duża platforma będzie zainteresowana adaptacją historii Antonii Scott, uważanej za najinteligentniejszą kobietę na świecie, a ostatecznie zapewnił autorce wielomilionowy kontrakt na realizację tego dzieła.

„Czerwona Królowa” jawi się jako thriller pełen złożoności i niuansów, w którym występują różnorodne postacie, z których każda ma własne zainteresowania. Mimo że serial stopniowo odkrywa sekrety każdej postaci, zawsze warto zapoznać się z nią wcześniej, zanim zagłębisz się w fabułę.

Antonia Scott (grana przez ): Jest najinteligentniejszą kobietą na świecie, a jej mózg został wytrenowany tak, aby sięgał dalej, aby docierała do odpowiedzi i wniosków znacznie szybciej niż ktokolwiek inny.


Reina Roja fot Prime Video
fot Prime Video

Antonia oddała tę zdolność umysłu w służbę organizacji Czerwonej Królowej, ale w wyniku jednej ze swoich spraw Antonia przeżyła tragedię i próbowała porzucić wszystko. Jednak jej były przełożony, Mentor, wymaga od niej zbadania nowego, szokującego morderstwa, które zmusi ją do konfrontacji z własnymi duchami i trudnymi psychologicznymi konsekwencjami szkolenia na Czerwoną Królową.

jest aktorką, która ożywia ją w 7 odcinkach „Reina Roja”. Jedną z jej najbardziej znanych i zapamiętanych ról jest rola Laii Urquijo w serialu Movistar Plus+ „Antidisturbios”. Ale była także nominowana do Nagrody Goya za film fabularny „Suro” w reżyserii Mikela Gurrei.


Jon Gutiérrez (w tej roli Hovik Keuchkerian ): Na początku serialu Jon jest policjantem, który nie przeżywa najlepszego momentu. Jego kariera legnie w gruzach, aż pojawia się tajemniczy facet i proponuje mu układ: jeśli przekona Antonię Scott, aby poszła z nim w celu zbadania miejsca zbrodni, jego problemy znikną.


Reina Roja fot Prime Video
Reina Roja fot Prime Video

Jon nie może sobie wyobrazić, że po nawiązaniu kontaktu z Antonią wejdzie do świata tajemnic, genialnych przestępców oraz ludzi mających władzę i pieniądze, którzy nie są skłonni do współpracy z policją, jeśli oznacza to wyjawianie brudów. Ale tym, co naprawdę zmieni życie Jona, będzie jego przyjaźń z Antonią.

Hovik Keuchkerian spotkał się już z Vicky Luengo w serialu „Antidisturbios”, a teraz powtarza to w „Reina Roja”. Ponadto brał także udział w serialu „La casa de papel” i był nominowany do nagrody Goya dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film „Un amor”.


Mentor (w tej roli Álex Brendemühl): Człowiek w cieniu lub, jak Jon go nazywa, Pan Tajemnica. To on odnalazł Antonię kilka lat temu, gdy szukał odpowiedniej osoby na swoją Czerwoną Królową. Jest także tym, który rekrutuje Jona na swojego giermka. Mentor wysyła Antonię do najbardziej skomplikowanych przypadków, gdzie jej umysł może być bardziej przydatny, ale czuje się trochę winny z powodu psychologicznych konsekwencji, jakie pozostawił na niej trening. Jednocześnie Jego zadaniem jest za wszelką cenę chronić dyskrecję swoich operacji; nikt nie może wiedzieć o istnieniu Czerwonej Królowej.

Brendemühl był także nominowany do nagrody Goya, w tym przypadku dla najlepszego aktora drugoplanowego za najnowszy film „Creatura”. Ponadto zagrał w „Las horas del día” Jaime'a Rosalesa czy „Akelarre”.


Sandra (w tej roli Andrea Trepat): Sandra jest jedną z największych tajemnic Czerwonej Królowej. Czy pragnie zemsty, czy też jest, jak powiedziałby Jon, kolejnym tyranem? Kieruje się własnymi zainteresowaniami, czy kryje się za tym coś innego? Antonia będzie musiała maksymalnie wysilić swoje możliwości, aby spróbować zrozumieć rolę tej tajemniczej postaci w wielkim splocie zainteresowań i zagadek sezonu.

Andrea Trepat jest aktorką dobrze znaną hiszpańskiej publiczności, zwłaszcza dzięki udziałowi w serialach takich jak „Mar de Plastic” czy „Amar es para siempre”. Ale pracowała nawet pod dowództwem samego Woody'ego Allena przy jego filmie „Rifkin's Festival” z 2020 roku.


Carla Ortiz (grana przez Celię Freijeiro): Carla, córka ważnego biznesmena z branży tekstylnej, pragnie, aby ojciec postrzegał ją jako osobę coś więcej niż wypłacalną dyrektorkę, która poprowadzi firmę na nowe ścieżki w przyszłości, a nie tylko jako jego spadkobierczyni. Wpływ ojca ciąży na niej nawet wtedy, gdy zostaje porwana przez kogoś, kto nie może zrozumieć, czego chce i jakie ma żądania. Jeśli chce przetrwać, Carla będzie musiała czerpać z wewnętrznej siły, która zawsze pomagała jej iść do przodu.

ma w swojej filmografii kilka komedii, takich jak „Mari(dos)”, „Amor de madre” czy „Bird Box Barcelona”. Ale być może jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych ról jest serial Leticii Dolery „Vida perfecta”.


Ezequiel (w tej roli ): Mając na imię jak prorok z Biblii, Ezequiel ma bardzo konkretne powody, dla których porywa Carlę Ortiz. Próbuje wmówić sobie, że nie jest złym człowiekiem, że nie robi tego wszystkiego bo chce, ale traumy z przeszłości współistnieją w nim i dręczą go. Gdyby posłuchali go ci, którzy mają zdolność zmieniania stanu rzeczy, nie musiałby realizować tego skomplikowanego planu, w którym Carla jest tylko kolejnym elementem.


Reina Roja fot Prime Video
Reina Roja fot Prime Video

W „El Ministerio del Tiempo” zagrał postać Alonso de Entrerríosa. Brał także udział w „Antidisturbios” oraz serialach takich jak „Bosé”, „Furia” czy filmie „El Reino” Rodrigo Sorogoyena.


Ladybug (w tej roli ): Profesjonalna artystka tatuażu, prowadzi studio tatuażu swojego ojca i nawiązuje kontakt z Antonią i Jonem w ramach śledztwa w sprawie morderstwa młodego Álvaro Trueby. Pragnie chronić ojca przed wszelkimi problemami, ale nie zamierza odmawiać pomocy osobom jej potrzebującym.

Młoda debiutuje w „Reina Roja” z ważniejszą rolą, po udziale w filmie dokumentalnym „Generación Anti Todo” czy serialu „Madres. Amor y vida'.


Jaume Soler (w tej roli ): Kim jest ten tajemniczy mężczyzna, którego Antonia pamięta w bardzo konkretnym momencie swojej przeszłości? To jedno z pytań sezonu Czerwonej Królowej i konsekwencja konieczności adaptacji całej trylogii za pomocą ołowianych stóp.

zasłynął dzięki dwóm filmom z Alejandro Amenábarem „Tesis” i „Abre los ojos”. Od tego czasu nie przestaje i stał się jedną z najbardziej znanych twarzy hiszpańskiego kina. W swojej filmografii ma takie filmy jak  ‘Nadie conoce a nadie', ‘El espinazo del diablo', ‘El Lobo', ‘El Método', czy serial „Homicidios” z Celią Freijeiro.


Aguado (w tej roli Vicenta N'Dongo): Jest technikiem laboratoryjnym organizacji Czerwonej Królowej i ważną postacią w sadze. Zajmuje się przetwarzaniem dowodów znalezionych na miejscach zbrodni, aby Antonia mogła je później przeanalizować.

Być może najbardziej znana jest nam z roli, jaką dała życie dziewczynie w filmie „Aquí no hay quien viva‘ / Pod jednym dachem”. Ale Vincenta N'Dongo nie przestaje pracować. Widzieliśmy ją ostatnio w „La Mesías”, czy w takich filmach jak ‘Mantícora', ‘Días mejores' czy ‘En la ciudad'.


Bruno Lejarreta (grany przez Pere Brasó): Dziennikarz w przerwie od pracy, postrzega utratę łaski Jona w policji jako szansę, aby ponownie stać się kimś na świecie. Jego brak skrupułów stworzy więcej niż jeden problem.

Lejarreta to kolejny z tych ów, których widzieliśmy na przestrzeni lat w wielu serialach i filmach. By wymienić tylko kilka, mamy tu ‘Los herederos de la tierra‘, ‘Caronte' czy film ‘Benvinguts a la familia'.


Parra (w tej roli ): Parra jest szefem wydziału porwań Policji Krajowej i jest bardzo dobry w swojej pracy. Tak naprawdę jest dumny z tego, że nim jest i nie lubi, gdy ktoś kręci się wokół jego spraw, tym bardziej, gdy są one tak ważne jak sprawa Carli Ortiz. Przeszkadza mu obecność Antonii i Jona, ponieważ przede wszystkim nie rozumie, kim oni są i co mają z tym wszystkim wspólnego.

Doświadczony zdobył nagrodę Goya za film „Maixabel” u boku Blanci Portillo, a także brał udział w serialach takich jak „Patria” czy filmach „Ane”, „Errementari”….


Ramón Ortiz (w tej roli ): Jest ojcem Carli Ortiz i potężnym biznesmenem, który przekształcił swoją firmę odzieżową w dużą międzynarodową korporację. Porwanie córki postawi go jednak w sytuacji, którą uważa za niemożliwą.

Jose Ángel Egido jest odwieczną, drugorzędną częścią hiszpańskiego kina i telewizji. Zdobywca nagrody Goya za „Los Lunes al sol”, brał udział w niezliczonych filmach i serialach:  ‘Águila Roja', ‘Todo por el juego', ‘Matadero. El silencio del pantano'….


Laura Trueba (grana przez Emmę Suárez ): Jeden z najważniejszych bankierów w Hiszpanii. Zabójstwo jej syna Álvaro jest początkiem sezonu. Dla Antonii i Jona jest to pozornie nieosiągalna, ale może okazać się kluczem do rozwiązania całej sprawy.

W „Reina Rojo” występuje także jedna z najwybitniejszych aktorek hiszpańskiego kina, Emma Suárez. Nie tylko ma na swoim koncie trzy nagrody Goya (‘Julieta', ‘El perro del hortelano' i ‘La próxima piel'), ale brała udział w dziesiątkach różnych projektów, tj. : w serialu „Querido maestro”, klip wideo Joaquína Sabiny „Así estoy yo sin ti'”, kilka filmów Julio Medema…

Udostępnij

Zostaw odpowiedź