Vestidas de azul fot atresplayer

Akcja „” rozgrywa się dwa lata po śmierci Cristiny w La , kiedy Valeria znajduje w swoim domu kasetę VHS z filmem dokumentalnym „Vestida de azul”


Legenda o „” będzie nadal opowiadana w . Uznany przez krytyków za najlepszy 2020 roku „Veneno” przełamał wszelkie schematy fikcji i wszystko zmienił. Teraz jego dziedzictwo będzie kontynuowane w drugim tomie serii: „”, oryginalnym serialu autorstwa . odbędzie się 17 grudnia.

Akcja „Vestidas de azul” rozgrywa się dwa lata po śmierci Cristiny Rodríguez w La Veneno. Valeria wraca do Walencji i znajduje kasetę VHS z dokumentem „Vestida de azul”, filmem opowiadającym o doświadczeniach sześciu osób transpłciowych w Hiszpanii z wczesne lata 80-te.

Te doświadczenia staną się inspiracją do napisania nowej książki Valerii. Po raz kolejny postanawia opowiedzieć historię kobiet, które nie zasługują na zapomnienie.

„Vestidas de azul” to oryginalny autorstwa atresplayer wyprodukowany przez Atresmedia Televisión we współpracy z Suma Content. Montse García, Valeria Vegas i Andrea H. Catalá są producentami wykonawczymi serialu. Producentami powieści są Javier Calvo i . W zespole scenariuszowym pracują Valeria Vegas, Javier Holgado, Susana López Rubio, Javier Ferreiro, Mikel Rueda i Claudia Costafreda. Reżyserią zajmują się Mikel Rueda, Claudia Costafreda i Ian de la Rosa.

W nowej odsłonie część zespołu artystycznego „Veneno” powraca do „Vestidas de azul”. Lola Rodríguez po raz kolejny wcieli się w Valerię. Ponadto , Goya Toledo (Lola), Juani Ruiz, (Sacha), (Manola) i (Bienvenida) ponownie wcielają się w swoje postacie.

„Vestidas de azul” utrzymuje tę samą strukturę narracyjną co „Veneno”, łącząc teraźniejszość i przeszłość, splatając życie swoich bohaterów. Odnosi się do rzeczywistości osób transpłciowych w latach 80. Bardzo wrogich dla grupy, poprzez sześciu bohaterów filmu dokumentalnego „Vestida de azul”. Wcielą się w nie Rossa Ceballos (dorosła Loren), Bimba Farelo (młoda Loren), Chloe Santiago (Tamara), Geena Román (Eva) i Alma Gormedino (Josette), Penélope Guerrero (Nacha) i Keyla Òdena (Renee).

W serialu biorą także udział: Marisa Paredes, , , Luis Callejo, Estrella Extravaganza, , Anabel Alonso, Pedro Casablanc, Llum Barrera, , Claudia Traisac, Nerea Rodríguez, i Juriji Der Klee.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź