Latin Recording Academy przyznaje nagrody specjalne dla Any Torroja, Gustavo Santaolalla, Soda Stereo & innych


Inni wyróżnieni to , Alex Acuña, , , i


24. coroczny Tydzień Nagród Latin rozpoczął się w niedzielę (12 listopada) w Sewilli w Hiszpanii wręczeniem nagród specjalnych. Wśród wyróżnionych gości wieczoru znalazły się tak cenione osobistości, jak Carmen Linares, , , , , Ana Torroja, Alex Acuña, i , wszyscy docenieni za wybitny wkład w krajobraz muzyki latynoskiej.

„Jesteśmy niezwykle zaszczyceni możliwością wyróżnienia tych wielkich postaci z Ameryki Iberoamerykańskiej, których muzyczne dziedzictwo w dalszym ciągu inspiruje nowe pokolenia” – powiedział dyrektor naczelny Manuel Abud o wyróżnionych w 2023 roku.

za przyznawana jest artystom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinie muzyki latynoskiej. W tym roku wśród wyróżnionych znalazła się hiszpańska i autorka tekstów Carmen Linares, znana z głębokiej znajomości flamenco; Meksykański artysta Mijares, po trzydziestu latach spędzonych w branży, nagrywał międzynarodowe hity; oraz Arturo Sandoval, kubańsko-amerykański trębacz i współzałożyciel przełomowej grupy Irakere, który wykazał się wszechstronnością w jazzie latynoskim i kompozycji klasycznej.

Doceniono także kultową argentyńską grupę rockową ; brazylijska Simone, która swoją bogatą dyskografią pozostawiła niezatarty ślad w ruchu MPB; oraz Ana Torroja, głos hiszpańskiego trio popowego Mecano, które rozpoczęło udaną karierę solową i eksperymentowało z różnymi stylami muzycznymi.

Trustees Awards przyznawane są osobom, które wniosły znaczący wkład w muzykę latynoską, wykraczający poza występy. Tegorocznymi zwycięzcami zostali argentyński kompozytor za pionierską twórczość w różnych gatunkach, zwłaszcza rocka latynoskiego; peruwiański perkusista Alex Acuña, który odcisnął swoje piętno na scenie muzyki tropikalnej; oraz portorykańskiego gitarzystę Wisóna Torresa za wyjątkową umiejętność aranżowania i harmonizowania kwartetów wokalnych, która wywarła trwały wpływ na muzykę latynoamerykańską w ciągu jego ponad 75-letniej kariery.

Wyróżnieni zostali uroczyście uhonorowani podczas prywatnej imprezy w Teatro Lope de Vega w Sewilli w Hiszpanii.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź