Vestidas de azul fot atresplayer

’Vestidas de azul’: kontynuacja „Veneno” ma już datę premiery’Vestidas de azul’


Legenda o „” będzie nadal opowiadana w . Uznany przez krytyków za najlepszy 2020 roku „” przełamał wszelkie schematy fikcji i wszystko zmienił


Teraz jego dziedzictwo będzie kontynuowane w drugim tomie serii: „”, oryginalnym serialu autorstwa , który będzie miał swoją premierę w grudniu na platformie.

Akcja „” rozgrywa się dwa lata po śmierci Cristiny Rodríguez w La Veneno, kiedy Valeria wraca do Walencji i znajduje kasetę VHS z dokumentem „Vestida de azul”, filmem opowiadającym o doświadczeniach sześciu transseksualistów w Hiszpanii we wczesnych latach 80-tych.

Te doświadczenia staną się inspiracją do napisania nowej książki Valerii, która po raz kolejny postanawia opowiedzieć historię kobiet, które nie zasługują na zapomnienie.

„Vestidas de azul” to oryginalny autorstwa atresplayer wyprodukowany przez Atresmedia Televisión we współpracy z Suma Content. Montse García, Valeria Vegas i Andrea H. Catalá są producentami wykonawczymi serialu; Producentami powieści są Javier Calvo i Javier Ambrossi. W zespole scenariuszowym „Vestidas de azul” pracują Valeria Vegas, Javier Holgado i Susana López Rubio, a reżyserią zajmują się Mikel Rueda, Claudia Costafreda i Ian de la Rosa.

W nowej odsłonie część zespołu artystycznego „Veneno” powraca do „Vestidas de azul”. Lola Rodríguez po raz kolejny wcieli się w Valerię. Ponadto Paca La Piraña, Goya Toledo (Lola), Juani Ruiz, Alex Saint (Sacha), Ángeles Ortega (Manola) i Desirée Vogue (Bienvenida) ponownie wcielają się w swoje postacie.

„Vestidas de azul” utrzymuje tę samą strukturę narracyjną co „Veneno”, łącząc teraźniejszość i przeszłość, splatając życie swoich bohaterów. Odnosi się do rzeczywistości osób transpłciowych w latach 80., bardzo wrogich dla grupy, poprzez sześciu bohaterów filmu dokumentalnego „Vestida de azul”. Wcielą się w nie Rossa Ceballos (dorosła Loren), Bimba Farelo (młoda Loren), Chloe Santiago (Tamara), Geena Román (Eva) i Alma Gormedino (Josette), Penélope Guerrero (Nacha) i Keyla Òdena (Renee). W serialu biorą także udział Juriju Der Klee i Estrella Xtravaganza.

„Veneno” najbardziej chwalonym serialem 2020 roku

„Veneno” zmieniło wszystko i rozkochało w sobie publiczność oraz hiszpańskich i międzynarodowych krytyków. Spektakularnemu wsparciu widzów towarzyszyło jednomyślne uznanie krytyków. Na szczeblu krajowym produkcja została również uwieńczona w październiku 2020 r. nagrodą Ondas dla najlepszej aktorki, przyznawaną głównej obsadzie serialu, w skład której wchodzą Jedet, Daniela Santiago i Isabel Torres, trzem aktorkom, które dały życie Cristinie Ortiz na różnych etapach jej życia.

Wśród licznych wyróżnień dla „Veneno” znajdują się trzy nominacje do Premios Feroz 2021 w kategorii Najlepszy serial dramatyczny, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Danieli Santiago i Najlepsza aktorka drugoplanowa dla Paca la Piraña.

Została także uhonorowana nagrodą  Premio Iris de la Crítica 2020 Akademii Telewizyjnej, wyjątkową nagrodą przyznawaną najlepszym aktorom telewizyjnym i przyznawaną przez prasę specjalistyczną w tej branży, którą przyznano „Veneno”. W tym samym roku zdobyli także nagrodę Iris za najlepszą reżyserię dla Javiera Calvo i Javiera Ambrossiego.

Na poziomie międzynarodowym oryginalna ATRESplayer PREMIUM została także laureatem nagrody GLAAD Media Awards dla najlepszego serialu hiszpańskojęzycznego, przyznawana przez największą na świecie organizację walczącą o akceptację lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer (LGBTQ).

Udostępnij

Zostaw odpowiedź