W tej chwili producenci z USA i całego świata negocjują duże kontrakty z prawnikami rodziny, aby przenieść na ekran historię czwórki dzieci zagubionych w kolumbijskiej dżungli
Historia dzieci zagubionych w kolumbijskiej dżungli nad Amazonką, które przez 40 dni trzymały kraj Ameryki Południowej i cały świat w napięciu, ma wszystko, by stać się hollywoodzkim hitem.
Co więcej, w tym czasie agenci i producenci z całego świata przebywają w Bogocie, próbując sfinalizować porozumienie z rodziną, które pozwoliłoby im uzyskać prawa do przeniesienia na ekran sposobu, w jaki przeżyła czwórka dzieci w Amazonii.
Siła szokującej opowieści o przetrwaniu tych dzieci i ich obecnych wydarzeń tworzy niezrównaną kombinację, która pozwala zaprojektować opowieść, która staje się międzynarodowym wydarzeniem audiowizualnym.
Zgodnie z artykułem opublikowanym przez El País w Madrycie, producenci szukają przede wszystkim zeznań Lesly, trzynastoletniej starszej siostry, której udało się utrzymać przy życiu trójkę braci w wieku 1, 5 i 9 lat. w miejscu pełnym dzikich zwierząt i trujących roślin.
Według artykułu opublikowanego przez hiszpańskie media, rodzina miała w swoich rękach kontrakt z dużymi kwotami pieniędzy od amerykańskiej firmy, ale odrzucili go, gdy zobaczyli, że zawiera on klauzulę przyznającą firmie prawa wieczyste.
Według gazety, łącznie trzynaście firm zajmujących się produkcją audiowizualną, w tym Warner Bros. Discovery, przesłało swoje propozycje na piśmie.
„Prawnicy dziadków dzieci poprosili producentów o przedstawienie ofert zgodnych z miejscową jurysdykcją, które obejmowałyby korzyści dla społeczności, z której pochodzą nieletni, Araracuara, miasta w Amazonii, oraz, jeśli to możliwe, rzeczy zrobione przez osobę narodowości kolumbijskiej. Uzyskanie praw, jak dowiedziała się ta gazeta, będzie obejmować wizytę na terytorium z bohaterami tej historii i zanurzenie się w kulturze Uitoto, rdzennej grupie etnicznej, do której należą.”
Ze swojej strony zespół śledczy TMZ rozpoczął emisję pierwszego sezonu serialu zatytułowanego The Miracle Children of the Amazon w Hulu i Fox News. Dokument powstał na podstawie relacji rodziny i wojskowych oraz rdzennych mieszkańców, którzy brali udział w akcji ratowniczej.
Tymczasem Netflix i NatGeo (Disney+) mają już na miejscu zespoły produkcyjne.
A gdyby w tym wyścigu zabrakło bohaterów, sam prezydent Kolumbii, Gustavo Petro, brał udział w tym wyścigu o wyłączność. 22 czerwca poinformował na Twitterze, że dokumentalista Simon Chinn, dwukrotny zdobywca Oscara, wyprodukuje dokument Operación esperanza / Operacja Nadzieja, nawiązujący do nazwy, jaką misja została ochrzczona.
Petro przesłał zdjęcie w towarzystwie Chinna i zastępcy kierownika publicznego kanału RTVC, Hollmana Morrisa, który będzie współproducentem dokumentu.