Atresmedia nabyła prawa do adaptacji odnoszącego sukcesy włoskiego serialu młodzieżowego „Mare Fuori”, co czyni go jedną z ambitniejszych, nadchodzących produkcji
Ten cieszący się dużą popularnością na arenie międzynarodowej serial opowiada historię młodych ludzi osadzonych w więzieniu dla nieletnich Nisida na wyspie niedaleko Neapolu. Ci młodzi ludzie, którzy mieli trudne życie i są pozbawieni nadziei, stają w obliczu wyzwań życia przestępczego.
W fabule pojawia się obecność dyrektor i komendanta więzienia, którzy wspierają młodych ludzi i pomagają im nie tracić z oczu swoich aspiracji. W przeciwieństwie do serii „Gomora”, celem „Mare Fuori” jest przekazanie przesłania nadziei i pokazanie, że na końcu tunelu jest światełko.
Serial został wyprodukowany przez Rai we współpracy z Picomedia i okazał się udanym eksperymentem we Włoszech. Emisja serialu została przeprowadzona w sposób hybrydowy, emitowana jednocześnie w RAI 2 oraz na platformie streamingowej Rai Play. Według jednego z producentów, Roberto Sessy, decyzja ta wynikała z faktu, że dzisiejsza młodzież zazwyczaj nie ogląda telewizji linearnej.
Strategia transmisji hybrydowej wygenerowała znaczny wzrost ruchu w Rai Play, a pierwsze sezony osiągnęły 26 milionów wyświetleń w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Liczby te stanowiły 18% całego ruchu na platformie, a dwóch na trzech widzów Rai Play ma mniej niż 45 lat.
Dzięki temu przejęciu Atresmedia po raz kolejny demonstruje swoje zaangażowanie w fikcję. Na festiwalu w San Sebastián José Antonio Antón, dyrektor ds. treści Atresmedia, ogłosił, że pracuje nad 25 nowymi projektami, w tym „Las noches de Tefía”, ‘Déjate ver’, ‘No se lo digas a nadie’, ‘Vestidas de azul’ (Veneno 2), ‘Camilo Superstar’, ‘Zorras’ i ‘La red púrpura’, kontynuacji ‘La novia gitana’.