cassandro fot. Amazon Prime Video

Co pierwsi krytycy mówią o Cassandro, nowym filmie Gaela Garcíi Bernala


Meksykański występuje w debiucie reżysera Rogera Rossa Williamsa o słynnym meksykańskim zapaśniku drag queen , el exótico


 to , który nie siedzi w miejscu. Przez całą swoją karierę meksykański artysta zaskakiwał swoją wszechstronnością, jeśli chodzi o obstawianie nowych projektów i wcielanie się w różne postacie. W swoim ostatnim projekcie aktor został , profesjonalnym zapaśnikiem typu „przeciągnij i upuść”. 

To nie pierwszy raz, kiedy życie doświadczonego wojownika pojawia się na ekranie, ponieważ w 2018 roku ukazał się dokumentalny Cassandro, el Exótico w reżyserii Maarie Losier. Z tej okazji życie sportowca powraca na ekrany za sprawą Garcíi Bernala i pod kierownictwem debiutującego omawianym filmem Rogera Rossa Williamsa.

Saúl Armendáriz, homoseksualny zapaśnik-amator z El Paso, zyskuje międzynarodową sławę po stworzeniu „egzotycznej” postaci Cassandra, Liberace lucha libre. W ten sposób wywraca do góry nogami nie tylko świat macho wrestlingu, ale także swoje życie”, czytamy w oficjalnym streszczeniu filmu, który pojawi się na jeszcze w tym roku. 


Odkąd ogłoszono projekt oparty na życiu Armendáriza, wzbudził on pewne kontrowersje. Wielu fanów i członków społeczności LGBTQ + skrytykowało obsadę Bernala jako wskazującą, że to gejowski aktor powinien był zostać obsadzony w roli urodzonego w Ameryce zapaśnika meksykańskiego pochodzenia. Oprócz aktora, reszte obsady tworzą: Joaquín Cosio, Roberta Colindrez, Perla de la Rosa, Raúl Castillo i Andrea Pamino.

W ten weekend miał swoją premierę na Sundance Festival i już zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje. Poniżej przedstawiamy pierwsze reakcje wyspecjalizowanych krytyków.

Pierwsze reakcje Cassandra:

„Zapaśnicy to przede wszystkim artyści, a„ Cassandro ”świętuje to, biorąc sobie do serca osiągnięcia Armendáriza”, pisze krytyk Peter Debruge z Variety.


SAÚL ARMENDÁRIZ JEST PIERWSZYM ZAWODOWYM ZAPAŚNIKIEM GEJEM. / ŹRÓDŁO: INSTAGRAM

Ze swojej strony David Rooney z The Hollywood Reporter wskazuje, że jest to „zabawny film biograficzny, który przedstawia wspaniałe przedstawienie miłości matki i syna oraz stymulujące odkrywanie nieustraszonej queerowej tożsamości w środowisku macho”.

„Triumf Bernala, Williamsa i wszystkich jego współpracowników. Film, który zagłębia się w bardzo świeże terytorium i wypełnia każdą klatkę miłością do wszystkich występujących w nim ludzi” — skomentował Dan Callahan z The Wrap. „Jako portret mężczyzny odnajdującego się w swoim zawodzie i celebrującego swoje prawdziwe ja,„ Cassandro ”jest niezwykły”, zauważa Gregory Ellwood z „The Playlist” .

Cassandro będzie miał swoją premierę za pośrednictwem , ale jak dotąd nie potwierdzono daty premiery.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź