SEP – Warszawa to doskonałe miejsce dla elektryka


Czy Warszawa to najlepsze miejsce dla elektryków? Zdecydowanie tak! Sprawdź, dlaczego tak sądzimy czytając ten artykuł.

Zacznijmy od początku – czym zajmuje się osoba na stanowisku elektryka?

Elektryk to specjalista w zakresie instalacji elektrycznych. Zajmuje się on przede wszystkim montażem, konserwacją i naprawą. Prace wykonuje w mieszkaniach, domach oraz budowach, gdzie zajmuje się prowadzeniem oraz nadzorowaniem pracy przy dużych instalacjami elektroenergetycznych. Wszystkie działania, które wymagają podłączenia do instalacji elektrycznych to działka wykwalifikowanego elektryka. Warto, aby zawsze każdą osobę, która będzie wykonywać prace związana z prądem poprosić o pokazanie posiadanych uprawnień! Mamy wtedy gwarancje, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z obowiązującym prawem, bezpiecznie i rzetelnie.

SEP Warszawa – jakie uprawnienia potrzebuje elektryk, aby pracować w Warszawie?

Jeśli ktoś chce pracować w zawodzie elektryka musi mieć uprawnienia elektryczne wydawane przez Urząd Regulacji Energetyki, które zgodnie z polskim prawem zezwalają na wykonywanie czynności eksploatujących i dozorujących urządzeń, sieci oraz instalacji elektrycznych. Wybierając osobę, która zajmie się zleconą przez nas pracą powinna mieć kwalifikacje w zakresie obsługi, montażu, konserwacji i remontu urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych do 1kV.

Uprawnienia elektryczne można zdobyć poprzez zapisanie się na kurs G1 i zdanie egzaminu państwowego. Uprawnienia takie ważne są tylko przez 5 lat. Po tym czasie należy je odnowić.

SEP Warszawa – dlaczego to miasto doskonale miejsce dla elektryka

Warszawa to miejsce, w którym rynek stale się rozwija. I choć nasza stolica została zdominowana przez specjalistów IT, księgowych czy finansistów to znajdzie się wiele oferty pracy dla specjalistów technicznych takich jak elektrycy. SEP Warszawa to miasto, w którym nie zabraknie propozycji pracy dla elektromonterów czy konserwatorów instalacji. Ponadto wielu przedsiębiorców szuka elektryków, którzy specjalizują się w elektryce budowlanej czy elektrycznych instalacjach samochodowych. Przyjmuje się, że średnie zarobki elektryka w innych miastach niż Warszawa mieści się w granicach średniej krajowej. W Warszawie przewyższają one kwotę o 2 razy, a nawet 3 jeśli elektryk posiada wieloletnie doświadczenie. Warto, także wspomnieć o tym, że w stolicy znajdzie prace osoba, która zajmuje się montowaniem klimatyzacji, która wymaga posiadania uprawnienia z grupy elektrycznej czyli G2.

Sprawdź także  Zabiegi spa - relaks i odnowa czy przerost formy nad treścią?

Pamiętaj, że kurs elektryka SEP pozwala Ci także na zdobycie uprawnień fotowoltaicznych znanych potocznie jako kurs fotowoltaika.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź