Narcos Mexico Diego Luna fot. Netflix

wspomniał, że „bycie kobietą w Meksyku jest bardzo niebezpieczne” i żałuje, że cała ta przemoc wobec nich normalizuje się


, jeden z meksykańskich ów, który triumfował w Hollywood dzięki swoim wspaniałym występom, opowiedział o przemocy wobec kobiet w Meksyku i wyraził zaniepokojenie zaginięciami, które mają miejsce każdego dnia. 

występujący w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” wspomniał „że bycie kobietą w Meksyku jest bardzo niebezpieczne” i żałuje, że cała ta przemoc wobec nich normalizuje się, ponieważ z biegiem czasu ludzie już postrzegają to jako coś normalnego z powodu częstotliwość, z jaką te akty się zdarzają.

„Przemoc narasta i normalizuje się, co jest bardzo niebezpieczne. Przyzwyczajamy się do jej istnienia”.

Podczas swojego udziału w hiszpańskim talk show „El hormiguero”, który odwiedził, by promować inscenizację „Cada vez nos despedimos mejor”, jednym z tematów, o których mówił, była przemoc w Meksyku i brutalny brak kontroli, a w ostatnich dniach Komitet Narodów Zjednoczonych przeciwko Przymusowym Zaginięciom (CED) poinformował, że w Meksyku jest już ponad 100 000 takich osób, co jest równoznaczne z zaginięciem 28 osób dziennie.

W tym kontekście Luna ubolewał, że terytorium Meksyku jest „najniebezpieczniejszym krajem w Ameryce Łacińskiej”. Ponadto stwierdził, że przemoc, której doświadczamy na co dzień, jest asymetryczna, ponieważ ma większy wpływ na kobiety – co przekracza liczbę 80 tysięcy, która zniknęła od 2006 roku – i że stopniowo wkracza w inne sektory, takie jak przypadek 11 dziennikarzy, którzy w tym roku stracili życie za wykonywanie swojego zawodu.

„Mój kraj znajduje się w krytycznym momencie. Panuje brutalny brak kontroli. Przemoc rośnie i normalizuje się, co jest bardzo niebezpieczne. Przyzwyczajamy się do jej istnienia” – powiedział do Pablo Motos, gospodarza programu rozrywkowego.

Diego Luna o swojej pracy

I choć praca „Cada vez nos despedimos más bien” nie oddaje klimatu przemocy w meksykańskim regionie, to jednak odbywa podróż przez historię Meksyku. Luna powiedziała, że ​​wygłosi monolog, który obejmie kluczowe wydarzenia, które miały miejsce od 31 grudnia 1979 do 2017 roku, a konkretnie 19 września, kiedy trzęsienie ziemi o sile 7,1 wstrząsnęło krajem, pochłaniając życie ponad 369 osób.

Aktor pojmuje ten spektakl jako „czarną komedię o miłości, współczesnych związkach, stracie, przeznaczeniu i potrzebie kontynuacji, aby zawsze trwać, mimo wszystko”.

Spektakl rozpocznie się 25 czerwca, a swój ostatni spektakl zaprezentuje 10 lipca.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź