diego calva fot. IMDB

Złote Globy 2023: kim są meksykańscy nominowani do nagród


W tegorocznej, 80. edycji Złotych Globów wyraźnie zaznacza się obecność Latynosów, zdominowanych głównie przez meksykańskie gwiazdy, które swoim talentem odcisnęły swoje piętno w kinie i na małym ekranie


W ciągu najbliższych godzin świat kina i telewizji odbędą się . Zgodnie z regułą wręczenie nagród przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) odbędzie się we wtorek, 10stycznia, a wszystkie gwiazdy przygotowują się do rozpoczęcia sezonu nagród.

Lista nominowanych do 80. edycji Złotych Globów jest bardzo szeroka, ponieważ celem nagród jest docenienie najlepszych ów i telewizji. Ale w tym roku jest jeszcze jedna szczególna cecha, a mianowicie, ceremonia będzie miała silną obecność Latynosów, zwłaszcza z Meksyku.

Gala Złotych Globów odbędzie się we wtorek 10 stycznia w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles w Kalifornii. Transmisję z wręczenia nagród można zobaczyć na sygnale NBC oraz na platformie Peacock w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce Łacińskiej nie potwierdzono żadnej transmisji, ponieważ TNT Latin America nie ma praw do transmisji w tym roku.

ŹRÓDŁO: DISNEY PLUS
JEST NOMINOWANY ZA ROLĘ W ANDORZ, SERII STAR WARS. / ŹRÓDŁO: DISNEY PLUS

Jednym z meksykańskich ów , którzy będą obecni na tegorocznych Złotych Globach, jest Diego Luna. Słynny 43-letni artysta jest nominowany po raz pierwszy w swojej karierze za rolę w Andor, oryginalnej serii Disney Plus. W 2022 roku Luna po raz kolejny wcielił się w rolę Cassiana Andora, którego zagrał w filmie Rogue One: A Star Wars Story, który miał premierę w 2016 roku. Z tej okazji Luna powraca jako bohater serialu i jako jego producent wykonawczy. 

jest nominowany w kategorii Najlepszy aktor w serialu dramatycznym, gdzie rywalizuje z aktorami takimi jak Kevin Costner, Jeff Bridges i Bob Odenkirk. 

WYREŻYSEROWAŁ NOWĄ ANIMOWANĄ WERSJĘ PINOKIA. / ŹRÓDŁO: NETFLIX 

Znany meksykański jest już stałym bywalcem sezonu nagród. W tym roku Guillermo del Toro będzie obecny na Złotych Globach dzięki filmowi Pinokio, który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku na platformie Netflix. Aby opowiedzieć tę nową wersję dziecięcego klasyka, sięgnął po technikę animacji poklatkowej (znanej również jako stop-motion).

Pinokio ma 3 nominacje do Złotego Globu, w tym dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego, najlepszej oryginalnej ścieżki dźwiękowej i najlepszej oryginalnej piosenki.

Diego Calva

ŹRÓDŁO: INSTAGRAM @DIEGOCALVA
MEKSYKAŃSKI AKTOR GRA MANNY'EGO TORRESA W BABILONIE. / ŹRÓDŁO: INSTAGRAM @DIEGOCALVA

Innym wybitnym nazwiskiem wśród tegorocznych nominowanych jest Diego Calva. Po ukończeniu trzeciego sezonu Narcos: Meksyk, 30-letni meksykański aktor przyjechał do Hollywood, by zabłysnąć w Babilonie, nowej komedii muzycznej Damiena Chazelle'a, która ukaże się w styczniu tego roku. W filmie Calva jest porównywany z takimi aktorami jak Margot Robbie, Brad Pitt i Tobey Maguire.

Jego znakomita kreacja przyniosła mu nominację w kategorii najlepszego aktora w komedii lub musicalu, gdzie będzie rywalizował z takimi aktorami jak Daniel Craig, Ralph Fiennes, Collin Farell i Adam Driver.

Latynosi potwierdzają swoją obecność w Hollywood

Oczywiście Diego Luna, Guillermo del Toro i Diego Calva nie są jedynymi latynoskimi celebrytami wyróżnionymi na Złotych Globach. Podobnie jest wiele innych gwiazd o wyraźnym latynoskim pochodzeniu, które również odcisnęły swoje piętno na Hollywood.


ŹRÓDŁO: INSTAGRAM
ANA DE ARMAS JEST NOMINOWANA ZA ROLĘ W FILMIE BLONDYNKA. / ŹRÓDŁO: INSTAGRAM

Jedną z najbardziej cenionych aktorek w ostatnim czasie jest Ana de Armas. Urodzona na Kubie stawiała pierwsze aktorskie kroki w Hiszpanii. Potem zrobiła skok, stając się jedną z najbardziej docenianych aktorek w Hollywood w ostatnich czasach. W zeszłym roku zdobyła uznanie krytyków i widzów swoją rolą Marilyn Monroe w filmie Blondynka, również w serwisie Netflix.

Kolejną nominowaną aktorką jest Jenna Ortega. Amerykańska o latynoskich korzeniach jest nominowana w kategorii Najlepsza aktorka w serialu komediowym za rolę Wednesday Addams w serialu Netflix Wednesday.

W tej samej kategorii, co Ortega, jest Selena Gomez, piosenkarka, aktorka i producentka, która wywołała wiele kontrowersji dzięki swojej wybitnej roli w serialu Only Murders in the Building, w którym gra Mabel Mora.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź