Dzięki programowi „Toast for a Cause” Manolo Caro i Moët & Chandon pomogą nowemu pokoleniu filmowców po raz pierwszy profesjonalnie kręcić
Światowy dom szampana Moët & Chandon potwierdził swój nowy sojusz z reżyserem z Guadalajary Manolo Caro w celu promowania, przy wsparciu Festival Internacional de Cine de Guadalajara (FICG), programu „Toast for a Cause”, inicjatywy mającej na celu promowanie nowe pokolenie filmowców, którzy po raz pierwszy będą mogli kręcić profesjonalnie, a ich prace będą miały premierę na festiwalach filmowych na całym świecie.
W swoim oświadczeniu Moët & Chandon wyjaśnia, że program „Toast for a Cause” będzie koncentrował się na uruchomieniu inkubatora dla pisarzy filmów fabularnych w celu promowania meksykańskich talentów, zauważając, że w ostatnich dniach reżyser Manolo Caro odwiedził obiekty Departamento de Imagen y Sonido (DIS) de la Universidad de Guadalajara y la Cineteca FICG.
„Toast for a Cause 2022 jest wzbogacony o pierwszą z serii inicjatyw wymyślonych przez Manolo Caro: zaproszenie, otwarte od 6 do 23 maja, do włączenia inkubatora scenariuszy do filmu fabularnego, a tym samym do promowania meksykańskich talentów i realizacji ich projektów” – powiedział Moët & Chandon.
„Cieszę się, że jestem częścią rodziny Moët & Chandon, razem będziemy pracować dla tego, co kocham najbardziej, mojego zawodu. Ten związek będzie świetną okazją do odkrycia nowych talentów, świętowania niezwykłego i spojrzenia w bardziej zachęcającą przyszłość, w którą mocno wierzę, że jest nam dzisiaj potrzebna” – powiedział Manolo Caro, który wyreżyserował filmy takie jak „No sé si cortarme las venas o dejármelas largas”, zdobywca 3 Ariel Awards, w kategoriach takich jak „Najlepszy scenariusz”, i stworzył np. seriale „La casa de las flores / Dom kwiatów” i „Alguien tiene que morir / Ktoś musi umrzeć”, dla platform tj. Netflix.
Jak wziąć udział?
Moët & Chandon przypomniał, że zaproszenie jest otwarte dla wszystkich scenarzystów mieszkających w Meksyku, których praca nie zaowocowała jeszcze nakręceniem pełnometrażowego filmu fabularnego, więc aby się zarejestrować, trzeba wejść na platformę branżową Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Guadalajara (FICG) https://industria.ficg.mx/, gdzie należy udostępnić swój profil, skrypt i streszczenie projektu, wszystko w formacie PDF.
Zaproszenie wskazuje, że komisja selekcyjna profesjonalistów z branży filmowej i pisarskiej, której przewodniczy Manolo Caro i wspierana przez FICG, wybierze trzy scenariusze, które mają największe szanse na spotkanie z publicznością i uzyskanie finansowania.
10 czerwca, w ramach przemówienia programowego, które wygłosi na FICG, Manolo Caro ogłosi trzy scenariusze wybrane do udziału w trzymiesięcznym inkubatorze scenarzystów, prowadzonym przez i z bezpośrednim udziałem reżysera z Guadalajary.
W tym inkubatorze scenarzyści będą pracować z Manolo Caro i niektórymi z najlepszych scenarzystów współczesnego kina podczas trzymiesięcznych warsztatów dla projektantów scenariuszy. Pod koniec tych chirurgicznych prac nad pierwszą wersją scenariusza, Manolo i zespół specjalizujący się w przygotowywaniu folderów pomogą przeprowadzić sesje pitchingowe z potencjalnymi producentami i/lub platformami treści.
Wskazuje się, że prace, które utrudniają korzystanie z praw człowieka, nie będą akceptowane, na przykład dyskryminacja ze względu na pochodzenie narodowe, język, płeć, płeć, wiek, niepełnosprawność, status społeczny, tożsamość tubylczą, tożsamość płciową, wygląd fizyczny, stan zdrowia, religię, sposoby myślenia, orientacja seksualna.