Pa’lla voy: Marc Anthony świętuje 30 lat sukcesu nowym albumem


„Pa’lla voy”, orzeźwiający , który jest zarówno innowacyjny, jak i komercyjny, reprezentuje wizję artysty u szczytu kariery


Minęło 29 lat od debiutu Marca w styczniu 1993 roku. „Otra Nota”, z producentem Sergio George, na zawsze zmieniła brzmienie salsy. Teraz, dzięki „Pa’lla voy”, obaj twórcy oferują odświeżający , który jest zarówno innowacyjny, jak i komercyjny. Całość reprezentuje wizję artysty u szczytu kariery, a tytułowy utwór z albumu, wydany jako w sierpniu 2021 roku, jest już światowym hitem.

Trzeci , „Nada de Nada”, ma swoją premierę wraz z albumem i jest utworem napisanym przez zespół wenezuelskich braci San Luis (Santiago i Luigi Castillo), wyprodukowanym przez osobę, która zdefiniowała karierę Marca, Sergio George, a po raz pierwszy czas w projekcie jako producent stowarzyszony Motiff. Utwór „Nada de Nada” wspiera czarno-biały teledysk retro.

Wyreżyserowany przez Jaya Martina (m.in. Shawn Mendes, Kelly Clarkson, Charlie Puth, Nas, Tiesto i Zedd) teledysk, w „Nada de Nada” przedstawia historię miłosnej z wybuchową energią Marca, która przenosi nas w podróż w czasie , u szczytu ery big bandów z nawiązaniami do lat 40-tych w klimacie „vintage”, klubu nocnego w stylu Casablanki.

Oprócz tego, że jest najlepiej sprzedającym się artystą salsy wszechczasów, rozwijał swoje dramatyczne umiejętności w trakcie swojej kariery w filmie, na Broadwayu i w wielu teledyskach.W minidokumencie towarzyszącym albumowi bracia Castillo opowiadają o tym, jak Marc zamienił swoją piosenkę w swoją historię. „Marc żyje z piosenkami przez długi czas”, mówi Santiago Castillo. „Ciągle słucha i słucha, i za każdym razem dodaje im więcej swojej osobowości, dzięki czemu staje się absolutnie jego”.

„Jego głos płynie prosto z serca” — dodaje Luigi. „Kiedy piszesz dla Marca, twoje doświadczenie staje się jego doświadczeniem. Przejmuje piosenkę. Żyje nią, nosi ją w swoim sercu i czyni ją niezmiernie własną”.

Sprawdź także  Co się stało z córką Glorii Trevi? Prawda stojąca za jej śmiercią zostanie ujawniona w bioserialu

Tak różne jak „Nada de Nada” czy pierwszy singiel z albumu „Pa’lla Voy”, teledyski mają jedną ważną cechę wspólną: przedstawiają sceniczny talent Marca, który prowadzi swój zespół, bo tam jest w swojej chwale.

To wciąż ten sam Marc Anthony, którego znasz. Ta sama supergwiazda z multiplatyną, która wypełnia stadiony w Stanach Zjednoczonych w obu Amerykach i na całym świecie. Te same wysokie, wznoszące się nuty tego głosu, który od trzydziestu lat rozbrzmiewa w hiszpańskojęzycznym świecie. Ta sama pasja bez ograniczeń w interpretacjach.

„Marc jest magikiem” – mówi Sergio. „Doświadczenie pracy z nim było takie samo od początku. Nagrywamy razem od trzydziestu lat i prawie nigdy się nie zmieniamy”.

Ale to też jest inny Marc Anthony niż ten, którego znałeś. Jest bardziej dojrzały, ma głębszy głos. Są to piosenki zrodzone z doświadczenia i z własnym nastawieniem.Zamknięcie z powodu pandemii dało mu możliwość skupienia się na sobie. „Byłem przeładowany potrzebą pójścia do studia” – mówi. „Miałem czas, aby wchłonąć te piosenki w inny sposób, więcej czasu, aby się w nich zakochać i pracować nad nimi”.

„Pa’lla voy” przynosi własne brzmienie i narodziło się w Miami, światowej stolicy nagrań muzyki latynoskiej, gdzie firma Marca, Magnus Music, rozwija najlepszych młodych kompozytorów z Ameryki Łacińskiej, jak również producentów i artystów.

„W Magnus jestem otoczony przez pisarzy” – mówi Marc. „Piszą z myślą o moim głosie, z myślą o moich tonacjach: „co Marc by z tym zrobił?”. . . Kończę ze skarbnicą materiałów”. Rezultat: Chociaż dziewięć utworów na albumie jest autorstwa różnych kompozytorów, jest to historia miłości i złamanego serca mężczyzny: zakochiwania się i odkochiwania.

Kiedy wszystko jest w stanie zawieszenia przez dwa lata na całym świecie, „czujemy odpowiedzialność”, mówi Sergio, „to ciężar na nas, aby iść dalej, aby utrzymać muzykę salsową przy życiu”.

Sprawdź także  Anuel AA i Ozuna publikują 'Los Dioses'

„Marc i Sergio są jak mózgi połączone ze sobą” – mówi Reggi el Auténtico, współautor „El Que Te Amaba”.

„Pa’lla voy” to taniec, który rozpoczyna imprezę, z tłustymi klubowymi hitami salsy, które na nowo definiują muzykę lat 2020, z sensacją , z której słynie Sergio George: bez sztuczek, efektów i maszyn.

Blokada Marca Anthony’ego dobiegła końca. Trasa „Pa’lla Voy”, która rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku, trwa w największych miastach w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie wiosną, latem i jesienią 2022 roku.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź