6 latynoskich współprac, które chcemy zobaczyć w 2022 roku: Rauw Alejandro, Kali Uchis i nie tylko


Od i Rosalíi po i , oto , na które mają nadzieję fani


Rok 2021 był pełen poważnych i zaskakujących kolaboracji, w tym Bad Bunny i Aventura, Sech i DJ Khaled, Gomez i Camilo, i Grupo Firme, a to tylko kilka.

, której nowy studyjny   jest w drodze, również nie zrezygnowała ze współpracy z debiutantką Tokischą („Linda”) i kolejnym utworem z The Weeknd („La Fama”).

W tym roku chcielibyśmy, aby hiszpańska piosenkarka połączyła siły z czołowym artystą (i jej chłopakiem) , bo czemu nie? Ale to nie jedyna kolaboracja latynoska, którą chcielibyśmy zobaczyć w roku.

marzeń: Ana Bárbara i Ivonne Galaz

Dlaczego? Zarówno Ana Bárbara, jak i Ivonne Galaz dołączyły do ​​Billboard Latin Music Week we wrześniu na panelu BMI „How I Wrote That Song: With the Women of Regional Mexican”. Tam nie mogliśmy nie dostrzec szczególnej iskry powiązania między weteranką Aną Bárbarą i nowicjuszką Galaz, która doprowadziła Bárbarę do łez swoją opowieścią o poczuciu inspiracji do pisania muzyki po śmierci matki.

Podczas gdy styl Galaz jest bardziej współczesny ze smutnymi wibracjami sierreño, a brzmienie Any Bárbara jest bardziej tradycyjne (mariachi i norteño ), współpraca między nimi przełamałaby bariery. Po pierwsze, kobiety z gatunku zdominowanego przez mężczyzn nie często współpracują ze sobą, ale zobaczenie starej i nowej generacji kobiet w muzyce regionalnej Meksyku co byłoby dość epickie.


Teresa Romo, Adriana Rios, Ana Barbara, Ivonne Galez i Lupita Infante Billboard Latin Music Week 2021, 21 września 2021 r

Współpraca marzeń: Bad Bunny i Ivan Cornejo

Dlaczego? Debiutujący meksykański artysta zaprezentował w 2021 roku swój hit „Esta Dañada”. Napędzany sukcesem w TikTok, utwór osiągnął 61. miejsce na liście Billboard Hot 100, czyniąc go dopiero drugą regionalną piosenką meksykańską, która weszła na listę wszystkich gatunków (23 października). Udało mu się również zdobyć remiks z Jhay Cortezem, zachowując nietknięte melancholijne  requinto i smutne wokale. W wywiadzie dla Billboard jako wschodząca gwiazda powiedział, że chciałby również współpracować z Bad Bunny. 

Sprawdź także  Tak brzmi 'Y duele' nowa współpraca Sofi de la Torre i Pablo Alborána

Współpraca marzeń: i Natalia Lafourcade

Dlaczego? Kiedy Natalia Lafourcade dołączyła do , by zagrać na jego występie na Latin Grammy „Ingobernable”, zastanawialiśmy się, dlaczego oboje, którzy mają wspólnych przyjaciół (np. Jorge Drexler), nie pracowali razem. Ich pop-folkowe style są bardzo podobne i są zwolennikami gatunków dziedzictwa ze swoich krajów, takich jak son jarocho (Lafourcade) i flamenco (Tangana). I oboje wyrazili swój podziw dla siebie.

Ostatnio, podczas wywiadu dla NPR, Tangana powiedział, że jego ulubionym albumem roku był Un Canto Por México, Vol. 2. „Zaczerpnąłem wiele inspiracji z tego, co nazywa „el musical (musical)”, który jest żywą interpretacją jej piosenek i opiera się na wielu artystach”.

Współpraca marzeń: Camilo i Jorge Drexler

Dlaczego? Podczas wywiadu z Billboard Camilo ujawnił, że jednym z jego ulubionych artystów wszech czasów jest nie kto inny jak Drexler. „Udało mi się spędzić kilka minut z Jorge Drexlerem i jest na mojej liście życzeń. Mówiłem mu już wcześniej, ale powiedziałem mu ponownie: „Jesteś moim ulubionym autorem piosenek”, powiedziałem do niego. „A ja piszę piosenki, ponieważ ty piszesz piosenki”.

Tak więc, biorąc pod uwagę, że obaj artyści pop już się spotkali, a Camilo wyraził swój podziw dla urugwajskiego piosenkarza i autora tekstów, myśl o ich połączeniu się w projekt nie wydaje się zbyt odległa.

Współpraca marzeń: i

Dlaczego? W odcinku Billboard’s Cultura Clash Paloma Mami ujawniła, że ​​na swoim debiutanckim albumie Sueños de Dali nie ma innych artystów, ponieważ „Nigdy nie chciałam być znana jako artysta, który zawsze współpracuje i czuję, że tak jak w przemyśle latynoskim, to było jak wyskakiwanie, że tak właśnie wszyscy robili.

W tym samym odcinku Kali Uchis, która w maju zdobyła swoje pierwsze pierwsze miejsce na liście Hot Latin Songs z „Telepatia” i została pierwszą solistką bez akompaniamentu, która osiągnęła pierwsze miejsce od 2012 roku, dodała: „Czasami fajnie jest uczyć się od innych ludzi, ale zaczęłam sama w swoim pokoju, więc uwielbiam pracować sama. Jeśli jesteś super utalentowany i masz naprawdę potężną piosenkę, to nie potrzebujesz drugiej osoby w piosence, żeby dobrze sobie poradziła”.

Sprawdź także  Callejo chce zrewolucjonizować meksykańską muzykę miejską

Ponieważ jednak dwie gwiazdy Latinx mają bliską przyjaźń, możemy sobie tylko wyobrazić, jak niesamowita i wzmacniająca byłaby współpraca między nimi.

Współpraca marzeń: Rauw Alejandro i

Dlaczego? Nowa „to” Rosalia i Rauw Alejandro, którzy upublicznili swój na Instagramie w dniu 28. urodzin Rosalii w zeszłym roku (25 września), dzieląc się nigdy wcześniej nie widzianymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Artyści prowadzą jednak swoje własne, udane kariery i kluczowe współprace w 2021 roku: Rosalia z The Weeknd i Billie Eilish; Rauw Alejandro z Seleną Gomez i Chrisem Brownem, a tylko kilka.

Biorąc pod uwagę ich status władczej pary, uważamy, że byłoby fajnym pomysłem, aby zobaczyć, jak dwa gołąbki łączą siły w roku i wydają razem nową muzykę. W końcu „Aquel Nap ZzZz” Rauwa jest dedykowana Rosalii, a kto wie? Być może zrobi niespodziankę na jej nadchodzącym albumie. Można tylko mieć nadzieję.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź