Hiszpańska aktorka, która grała Nairobi w serialu, opracowała ciekawą teorię, aby wyjaśnić światowy sukces, jaki odniósł serial
Druga część piątego i ostatniego sezonu ’La Casa de Papel pojawiła się w piątek 3 grudnia w serwisie Netflix, a hiszpański serial szybko znalazł się w rankingu najczęściej oglądanych w serwisie streamingowym.
Hiszpańska seria jest prawdziwym światowym fenomenem i jest jednym z najchętniej oglądanych seriali w historii Netflixa, dla którego serwis streamingowy ogłosił już, że pracuje nad serialem spin-off opartym na postaci z Berlina, a także nad kilkoma remakemi w różnych krajach.
Członkowie obsady hiszpańskiego serialu wciąż nie mogą uwierzyć w popularność, jaką zdobyło „La Casa de Papel” i próbują wyjaśnić przyczyny swojego sukcesu w różnych udzielanych wywiadach.
„To pytanie za milion dolarów. Każdy z nas ma swoje teorie i hipotezy, ale zawsze mówiłem, że myślę, że między bohaterami jest coś, co ma związek z rodziną, miłością, braterstwem… I ja też wierzę, że w tym serialu są różne aspekty, które są uniwersalne i dotyczą rzeczy, które wykraczają poza jego granice” – powiedziała aktorka Úrsula Corbero, która gra Tokio w serialu.
Twórca serii, Álex Pina, zgodził się z Corbero i dodał, że „nigdy nie poznamy przyczyny sukcesu, bo jeśli tak byłoby, to zawsze bylibyśmy w stanie to zrobić i wszyscy by to zrobili”.
„Myślę, że połączenie adrenaliny i ludzkiej jakości jest tym, co pozwala na emocjonalną więź i jednocześnie ogromną rozrywkę. Myślę, że może to być fakt, że widzą nas na Filipinach lub w Indiach” – dodała Pina.
Corbero odniósł się także do teorii swojej przyjaciółki Alby Flores, aktorki, która grała Nairobi w pierwszych sezonach serialu.
„Alba miał teorię piłki nożnej. Powiedziała, że w rzeczywistości, jedną z rzeczy, która przyciąga fanów najbardziej na uniwersalnym poziomie na tej planecie jest piłka nożna i że seria miała wiele aspektów, które były ściśle powiązane z piłką nożną. Istnieją dwie drużyny, czerwoni i niebiescy, jest sędzia, jest hymn… Istnieje wiele metafor związanych z piłką nożną” – wyjaśniła Corbero ciekawą teorię swojej przyjaciółki.