‘El Buen Patrón’, Almodóvar i Penélope Cruz nominowani do nagrody Satellite Awards


„El Buen Patron”, Pedro , i Alberto Iglesias otrzymali w środę do nagród , które zostały przyznane przez grupę zagranicznych dziennikarzy i które inaugurują cykl nagród przed rozdaniem Oskarów


Choć jest to jedna z wielu ceremonii, jakie organizuje od grudnia do rozdania Oscarów w marcu, lista nominacji jest dobrym początkiem dla kina hiszpańskojęzycznego, gdyż nominowany jest także meksykański „Noche de Fuego”.

Międzynarodowa Akademia Prasy (IPA) głosuje na te od 1997 roku, chociaż nie należy jej mylić z Hollywoodzkim Stowarzyszeniem Prasy Zagranicznej (HFPA), odpowiedzialnym za kontrowersyjne Złote Globy.

„Noche de Fuego” i „El Buen Patron” walczą o nagrodę dla najlepszego filmu obcojęzycznego przeciwko „Titane” (Francja), „È stata la mano di Dio” (Włochy), „Verdens verste menneske” (Norwegia), „A Hero” (Iran), „Flee” (Dania), Doraibu mai kâ (Japonia) i „Hytti no 6” (Finlandia).

Ze swojej strony Penelope Cruz jest nominowana do dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za „Matki równoległe” w kategorii, w której znajdują się Jessica Chastain, Kristen Stewart, Lady Gaga, Nicole Kidman i Olivia Colman.

Pedro będzie walczył o nagrodę za najlepszy oryginalny scenariusz, a Alberto Iglesias, jego stały współpracownik, zrobi to samo w sekcji najlepszej ścieżki dźwiękowej, w której pojawiają się takie nazwiska jak Hans Zimmer i Alexandre Desplat.

W kategoriach ogólnych „Belfast” (13), „The Power of the Dog” (12) i „Dune” (10) są najczęściej nominowanymi.

Ponadto urodzony w Portoryko , scenarzysta i kompozytor Lin-Manuel Miranda otrzyma specjalną nagrodę za swoje najnowsze utwory, w tym za „Hamilton”, „Tick, tick… Boom” i „Encanto”.

Udostępnij
Sprawdź także  Los Premios Platino 2022 ogłosiły krótką listę potencjalnych nominacji

Zostaw odpowiedź