Śmierć José Alfredo Jiméneza Jr pozostawia głęboką pustkę w świecie muzyki ranchera


Syn „El Rey” José Alfredo Jiméneza zmarł z powodu zatrzymania oddechu


Świat muzyki ranchera jest w żałobie po tym, jak dowiedział się, że ukochany José Alfredo Jiménez Jr. zmarł w środę, 29 września 2021 r., w wieku 63 lat.

Syn wspominanego José Alfredo Jiméneza i jego żona, Julia Gálvez Aguilar, zawsze chcieli pójść w ślady jego słynnego ojca, ale niektórzy twierdzą, że nie mógł.

Krajowe Stowarzyszenie Tłumaczy (ANDI) potwierdziło smutną wiadomość na portalach społecznościowych.

„ANDIMexico informuje o śmierci partnera-artysty José Alfredo Jiméneza Jr. kompozytora i producenta muzycznego, z płodną karierą” , można przeczytać w publikacji na Instagramie.Przesłali też serdeczne przesłanie wsparcia rodzinie i przyjaciołom wielkiego muzyka, którego choć był inżynierem, zawsze pociągała sztuka, więc został kompozytorem i producentem. 

Rodzina wydała również oświadczenie, gdzie wskazali, że wybitny muzyk zmarł w środę rano w wyniku nagłego zatrzymania oddechu w szpitalu w Mexico City.

José Alfredo Jiménez Jr człowiek, który pozostawił głęboki ślad w muzyce

„Hijo de un rey y una paloma / Syn króla i gołębia” ukończył studia na Uniwersytecie Nowojorskim jako inżynier systemów elektronicznych, ale jego wielką pasją była muzyka.

Nie zdając sobie z tego sprawy, stał się wybitnym autorem piosenek i producentem. Rozpoczął pracę jako inżynier utrzymania ruchu w Międzynarodowym Dziale Muzyki RCA Victor de México. 

Niektóre z jego kompozycji to „Herida sobre herida”, „La noche que me diste las estrellas” i „Me hace falta una pieza”, których współautorem jest Juan Carlos El pato Medina; „Fugitivo”, napisany we współpracy z Reyli Barbą, oraz „No lo niego”, którego współautorem jest Mario Monge. Jego piosenka „México”, napisana we współpracy z Jesúsem Monárrezem, znalazła się w finale wśród ponad czterech tysięcy piosenek w konkursie México de mi corazón, organizowanym przez Ministerstwo Turystyki tego kraju.

Sprawdź także  David Bisbal załamany utratą przyjaciela, Álexa Casademunt; 'Myślałem i niej, o Brunie'

Wśród jego artystów są Pedro Fernández, Tania Libertad, Lupillo Rivera, Banda El Recodo, Guardianes del Amor, Julio Preciado, Ana Bárbara, Vikki Carr, Lorenzo de Monteclaro, Juan Valentín, José José y Juan Gabriel, Paty Navidad, Ramiro Delgado (Bronco), Lorenzo Negrete, Jesús Monárrez, Los Yaguarú, Grupo Cañaveral, Garibaldi, Benjamín, Banda La Costeña, Norteños de Ojinaga, Alberto Ángel El cuervo, Los Abelardo, El Cejas y su Banda Fuego, Mariachi Reyna de Los Ángeles, Fieles de Tijuana i Julia Vari.

Jako producent pracował przy płytach dla Marii de Lourdes, Loli Beltrán, Luchy Villa, Lorenzo de Monteclaro, Little Joe, Jorge Coque Muñiz, Tania Libertad, Marianita Nájera, Sergio Lara, Grupo Musical Chile Habanero, Banda El Recodo de Cruz Lizárraga i Irma Serrano „La tigresa”, a także w ścieżce dźwiękowej filmu „La última y nos vamos”, który zawiera jego utwór „Sueños de amor”, którego współautorem jest Memo Muñoz.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź