Aktorzy, o których zapewne myślałeś, że są Meksykanami, ale tak nie jest


Chociaż zostali ciepło przyjęci przez meksykańską publiczność, ci utalentowani aktorzy nie pochodzą z tego kraju


Meksykański przemysł filmowy okazał się kolebką talentów nie tylko dla lokalnych ów, ale także dla wielu obcokrajowców, którzy znaleźli niesamowite możliwości w tym kraju.

W wielu przypadkach – jak te, które przedstawimy poniżej – ich miłość do Meksyku wykracza poza ofertę pracy, ponieważ zdecydowali się przenieść do kraju na stałe, przejmując zwyczaje (a nawet akcent) swojego nowego domu. 

Jeśli do tego doda się wielkie przyjęcie ze strony opinii publicznej, prawdopodobnie nie znałeś nawet ich prawdziwej narodowości. 

urodził się w Nairobi w Kenii, ale jego rodzice pochodzą z Niemiec i Chile. Rodzina przeniosła się do Meksyku z powodów zawodowych, a już w kraju zaczął odgrywać małe role w niektórych telenowelach


„Chespi”, jak go pieszczotliwie nazywają, urodził się w Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Jego ojciec studiował tam specjalizację medyczną, więc Juan Pablo spędził tam część swojego dzieciństwa. 

Czas sprowadził go do Meksyku, gdzie rozpoczął przygotowania aktorskie. To otworzyło mu drzwi do udziału w kilku telenowelach, ale to rola Iñakiego w Soy tu Fan (2010) ostatecznie wywindowała go do sławy. 


Debiutując w serialu Control Z (2020)  urzekła publiczność swoją złożoną postacią: młodej kobiety zajmującej się machismo i transfobią w meksykańskim społeczeństwie. 

Wielu fanów było zaskoczonych, gdy dowiedzieli się, że Zión urodziła się w El Paso w Teksasie i wychowała w Nowym Meksyku, chociaż ma meksykańskie pochodzenie.


Urodzony w Laredo w Teksasie aktor miał okazję rozpocząć swoją karierę od udziału w inscenizacji toru Off-Broadway w Nowym Jorku. Później stał się istotną postacią meksykańskiego kina dzięki scenariuszowi, który napisał dla Matando Cabos (2004).


Angelica Maria

Legendarna spędziła większość swojego dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodził jej ojciec, ale musiała przeprowadzić się do Meksyku z powodu smutnego rozpadu małżeństwa Hartman-Ortiz. 

Już w kraju zadebiutowała w świecie rozrywki przebierając się za dziecko do małej roli w meksykańskim Złotym Kinie, a reszta to już historia.


Nikczemne role aktorki zapadają w pamięć, ale być może niewielu wie, że Azela urodziła się w Londynie w Wielkiej Brytanii, skąd pochodził jej ojciec. Właściwie studiowała aktorstwo w tym mieście, ale w młodości zdecydowała się na stałe przenieść do Meksyku.


Nie sposób nie wspominać czule o  En Familia con (1968), ale ciekawym faktem jest to, że ta ikona nie jest z Meksyku, ale pochodzi z Chicago, Illinois. 

Stał się nawet częścią armii amerykańskiej, zanim odniósł sukces jako komik.

Barbara Mori

Znana aktorka urodziła się w Montevideo w Urugwaju, choć ma też hiszpańskie, libańskie i japońskie pochodzenie. Przeprowadziła się z rodziną do Meksyku, gdy miała 12 lat, a jakiś czas później – mając już ugruntowaną karierę – zdecydowała się naturalizować jako obywatelka Meksyku. 

Ludwika i Dominika Paleta

Osoby zapoznane z telenowelami i serialami Meksykańskimi wiedzą, że te dwie siostry pochodzą z Polski. Obie odniosły ogromny sukces w tamtym kraju.

Do Meksyku przeniosły się z rodziną jako małe dziewczynki, kiedy ich ojciec Zbigniew Paleta, skrzypek, dostał tam atrakcyjną ofertę pracy.

Ludwika pierwsze kroki jako aktorka stawiała w 1989 roku, kiedy jej starsza siostra Dominika zaprowadziła ją (bez zezwolenia rodziców) do Televisy na casting do serialu. W 1989 roku zadebiutowała w telenoweli Carrusel, a trzy lata później otrzymała pierwszą główną rolę w telenoweli El Abuelo y Yo, gdzie grała u boku Gaela Garcíi.

Dominika debiutowała jako aktorka w 1997 r. w telenoweli „Amada Enemiga”. W 1998 roku została laureatką Eres Award dla Najlepszej Nowej Artystki za rolę Gemy w serialu „La Usurpadora” (w Polsce znanym pt. „Paulina”).


Udostępnij

Zostaw odpowiedź