Paquita la del Barrio otrzyma nagrodę za całokształt twórczości na 2021 Billboard Latin Music Awards


Paquita la del Barrio wystąpi również na gali rozdania nagród 23 września


Meksykańska piosenkarka i autorka tekstów Paquita la del Barrio zostanie uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości co zostało ogłoszone w czwartek (26 sierpnia)

Specjalne wyróżnienie uhonoruje artystkę, która znalazła się na szczycie listy przebojów, której prawdziwe nazwisko to Francisca Viveros Barradas, za „trwałą i wyjątkową karierę, obejmującą wkład artystyczny i osobisty, który wywarł ogromny wpływ na muzykę latynoską na całym świecie”. Ranchera i piosenkarka bolero zostanie uhonorowana podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w czwartek, 23 września, na żywo z Miami, gdzie również ma wystąpić.

Znana ze swoich kobiecych hymnów, takich jak „Rata de dos Patas”, „Me Saludas a la Tuya” i „Tres Veces Te Engañé” – które potępiają kulturę i postawę macho – Paquita la del Barrio może pochwalić się 50-letnim stażem w branży. Na początku kariery śpiewała na szkolnych festiwalach i tworzyła ze swoją siostrą Violą w latach 70. duet Las Golondrinas. W 1984 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany El Barrio de los Faroles. Do tej pory nagrała ponad 30 albumów, a obecnie pracuje nad LP z okazji 50-lecia.

Byli laureaci nagrody Billboard za całokształt twórczości to między innymi Armando Manzanero, Miguel Bosé, Conjunto Primavera, Santana, Los Temerarios, Emmanuel, Intocable, José José, Marco Antonio Solís, Ricardo Arjona i Maná.

Billboard Latin Music Awards będzie transmitowany na żywo w Telemundo.

Udostępnij
Sprawdź także  Niespodziewany duet Malumy z Belindą w sieciach społecznościowych

Zostaw odpowiedź