Monety bulionowe – co to jest? I odwiedź Muzeum Casa de la Moneda


Dzisiejsze czasy są nie pewne. Inwestować jednak możemy w monety bulionowe, specjalne monety lokacyjne, a znajdziesz je w MennicyKapitałowej.pl. Przy okazji proponujemy przejrzeć zbiory Mennicy w Madrycie, gdzie rozgrywa się akcja 'La casa de papel'.


Rabunek. Chodzi o 2,4 miliarda euro. Gang złodziei prowadzony przez człowieka o skrupulatnym planie, który nazywa siebie Profesorem.

Czy to brzmi znajomo? To fabuła serii, która podbiła widzów na całym świecie, stając się najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w historii Netflix: La Casa de Papel .
Czy wiesz, że większość akcji rozgrywa się w Madrycie i możesz odwiedzić wiele lokalizacji tej serii?
My skupimy się na jednej. Mennicy, w końcu to najważniejszy element serialu.
Jeśli chcesz poznać miejsce, w którym naprawdę zarabia się pieniądze w Hiszpanii i marzyć o tajnym drukowaniu banknotów, musisz udać się do autentycznej Fabryki Mennicy i Znaczków – Fábrica de Moneda y Timbre (calle Jorge Juan, 206)
W tym budynku można odwiedzić Muzeum Casa de la Moneda, w którym znajduje się największa kolekcja numizmatów w Hiszpanii, jedna z najwybitniejszych w Europie. Tutaj możesz dowiedzieć się o ewolucji pieniądza od początków cywilizacji do czasów współczesnych poprzez starożytny Rzym. W końcu od wieków płaci się specjalnie wybitymi monetami.

Kto by nie chciał mieć specjalnej monety z metali szlachetnych (złota, srebra, itp.), specjalnie wybitej na cele inwestycyjne? Chyba każdy z nas. Taka jest właśnie Moneta bulionowa. Do tego jest unikalna a niekiedy monety nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja (t oz). Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu.

Moneta bulionowa to doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy poszukują sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie wartości posiadanego majątku podczas gospodarczych zawirowań. 

Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Mennicy Kapitałowej, możesz odwiedzić stronę: MennicaKapitalowa.pl i zapoznać się z ciekawym sposobem inwestycji!

Monety lokacyjne, zwane też bulionowymi, to nie tylko inwestycja, mają dodatkowe walory estetyczne, a najpopularniejsze z nich rozpoznawalne są na całym świecie. Łączą w sobie wartość kruszcu z dodatkiem numizmatycznym, kolekcjonerskim, dzięki czemu moneta jest ciekawym pomysłem na prezent. 


I pamiętaj, serial to tylko fikcja! 😉


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *