żegna się z najchętniej oglądaną serią i bez opuszczenia pierwszej dziesiątki w ciągu trzech miesięcy w Hiszpanii


nadaje dziś wieczorem ostatni odcinek La Valli, najnowszego dzieła Daniela Écija (Médico de familia, Periodistas), który żegna się jako najlepszy przykład nowej konsumpcji i wie jak sprawić, że będzie opłacalny w obecnych czasach kryzysu dla serii plenerowej.

Apokaliptyczny The Good Mood Productions zamyka swój pierwszy sezon z 10,4% udziałem w widowni i 1,3 mln widzów, przy znacznym spadku z 2 mln w dniu premiery do 1 mln w jej ostatnim rozdziale.

Jednak obecnie analizowanie serii tylko dla jej otwartych danych byłoby nieuczciwe i błędne. Bo jest tego jeszcze więcej, gdyż w tym przypadku ma na swoim koncie kilka żyć od swojej premiery w ATRESplayer PREMIUM w połowie stycznia. 

Pierwsze życie serii było na platformie płatniczej Atresmedia, gdzie ze względu na poruszony temat stał się jednym z najczęściej konsumowanych produktów podczas pandemii 

Drugą była jego otwarta emisja, gdzie do tych 1,3 miliona widzów trzeba dodać kolejne 440 000 'opóźnionych’, co uczyniło serial najczęściej oglądanym. Oznacza to, że dodając oba pomiary,  zamyka swój pierwszy sezon z 1,7 miliona widzów. 

Do tej liczby należało dodać również te z trzeciego (lub czwartego) życia na Netfliksie, gdzie nigdy nie opuściła pierwszej dziesiątki najpopularniejszych na platformie w Hiszpanii, odkąd pojawiła się w połowie września.

Międzynarodowa premiera


Wreszcie, nie możemy zapominać, że serial z Olivią Moliną i Unax Ugalde w rolach głównych wciąż ma swoją międzynarodową premierę / emisję dzięki umowie, jaką mają Atresmedia i . Wtedy naprawdę dowiemy się, czy są możliwości na drugi sezon , co potwierdziła dla Formula TV jedna z bohaterek, Eleonory Wexler.

W tym sensie nie możemy zapominać, że ostatnia seria hiszpańska, która dokonała skoku poza granice kraju, Perdida , cieszy się popularnością – i to bardzo dużą – poza granicami Hiszpanii, zakradając się do rankingu najpopularniejszego serialu Netflix w krajach takich jak Francja. , Włochy, Izrael, Belgia, Bułgaria, Cypr, Grecja, Kuwejt, Liban, Maroko, Holandia, Oman, Polska, Portugalia, Rumunia, Arabia Saudyjska, Szwecja, Szwajcaria …

Mamy tu również przykład  La casa de papel, które po dwóch darmowych sezonach na Antenie 3 zostało zakupione przez Netflix i odniosło wielki międzynarodowy sukces, oraz Toy Boy , który został odnowiony na drugi sezon po międzynarodowym boomie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź