Yalitza Aparicio będzie narratorką w serialu „Peace, peace, now, now”


Nominowana do Oscara aktorka opowie historię kobiet, które stawiały czoła konfliktom zbrojnym na całym świecie i przeżyły je


Yalitza Aparicio , nominowana do Oscara za pracę w filmie ROMA, opowie historię kobiet, które stawiały czoła konfliktom zbrojnym na całym świecie i je przetrwały.

Będzie to możliwe dzięki serialowi „Pokój, pokój teraz, teraz – Peace, peace, now, now”, którego koproducentem jest aktywistka Lydia Cacho, w reżyserii między innymi Isabel Coixet („Mi vida sin mí – Moje życie beze mnie”) i Pepa San Martin („Rara”) .

„Kobiety, które zapisały się w historii i których historie w niektórych przypadkach pozostawały ukryte. Rozdziały tej pierwszej części opowiedzą historię kobiet, które ucierpiały w czasie wojny w Meksyku, Kolumbii, Chile i Gwatemali ” – informuje poprzez oświadczenie.

Oprócz Yalitzy narratorami będą Daniela García („Fantastyczna kobieta”), Shirley Manson, liderka grupy rockowej Garbage i Ester Expósito („Elite”).

„Peace, peace, now, now” jest tworzony głównie przez kobiety, wyprodukowany przez Jaime Villarreal i firmy Alto Andes Films and Talent on the road, te ostatnie prowadzone przez dziewczyny.

„Wiele innych osób będzie odpowiedzialnych za podniesienie projektu i stworzenie tego ambitnego obrazu wojny z kobiecego punktu widzenia”, stwierdza się w tekście.

„Pomimo tego, że świat nie jest w najlepszych warunkach w swojej historii z powodu pandemii, niektóre kraje doświadczyły gorszych chwil w najnowszej historii” – mówi.

Udostępnij
Sprawdź także  Ogłaszają aresztowanie aktora Ricardo Crespo za rzekome wykorzystywanie seksualne

Zostaw odpowiedź