Współprace dwujęzyczne, które pokochaliśmy w 2020 roku

Duety – piosenki z hiszpańskimi i angielskimi tekstami – stały się w ostatnich latach rosnącym trendem w przemyśle muzycznym.


Teraz, gdy dobiega końca, zauważyliśmy, że coraz więcej artystów z różnych części świata i gatunków łączy siły z Latynosami. Posłuchaj kilku z tych hiszpańskich kolaboracji poniżej.

„Blinding Lights (Remix)”, The Weeknd feat. Rosalia

The Weeknd i Rosalia naprawdę zaskoczyli fanów, gdy ogłosili, że jest w drodze. Nie wiedzieli, że hiszpańska wskoczyła do remiksu do „Blinding Lights”, dodając do utworu swój śpiew z flamenco popową i czarującą zwrotką pod koniec.


„Hawai (Remix)”, Maluma i The Weeknd

The Weeknd najpierw nawiązał jednak współpracę z Malumą, śpiewając po raz pierwszy po hiszpańsku przy remiksie utworu „Hawai”. Jako pierwszy w historii The Weeknd rozpoczyna remiks, śpiewając po angielsku, a następnie obnosząc się zaraźliwym refrenem całkowicie śpiewanym po hiszpańsku


„Tears of Gold”, i Carrie Underwood

Za modą wskoczył , który zwerbował gwiazdę country Carrie Underwood do dwujęzycznego filmu „Tears of Gold”. W tanecznym popowym utworze zarówno Bisbal, jak i Underwood nie tylko obnoszą się ze swoją chemią wokalną, ale także ze swoimi umiejętnościami śpiewania w języku angielskim i hiszpańskim.


„Del Mar”, Ozuna X Doja Cat X Sia

Ozuna połączył siły z Doja Cat i Sią, tworząc wstrząsający, niemal fantasy „Del Mar”, część jego studyjnego albumu ENOC z 2020 roku. W utworze Ozuna śpiewa po hiszpańsku, a Doja rapuje po angielsku. Sia robi jedno i drugie: śpiewa kilka wersów po angielsku i kilka po hiszpańsku.


„Un Dia (One Day)”, J Balvin, Dua Lipa, i Tainy

Spanglish bop łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów, uwodzicielskie melodie wymarzonego popu z elementami dancehall i . W swoim wersecie nawet sampluje część Tito El Bambino oraz Jadiel „Sol, Playa y Arena” z 2007 roku, dodający nutę oldschoolowego reggaeton.


„Bigger Love (Remix)”, John Legend feat. Mau i Ricky

Dodając odrobinę latynoskiej finezji, Mau i Ricky połączyli siły z Johnem Legendem przy „Bigger Love (Remix)”. „Nie wiem, czy jesteśmy najlepsi do tej pracy, ale na pewno będziemy najszybsi i najbardziej wydajni, a także najbardziej głodni i podekscytowani” – mówił Mau dla Billboard. „Jesteśmy po prostu wdzięczni, bo szczerze mówiąc, John jest jednym z artystów, których podziwiamy najbardziej, więc to jest szalone i nadal nie możemy w to uwierzyć”.

Sprawdź także  Majo Aguilar wkracza do muzyki ranchera

„Mamacita”, Black Eyed Peas, Ozuna & J. Rey Soul 

Po współpracy z J Balvinem przy „Ritmo”, The Black Eyed Peas zwerbowało Ozunę oraz J.Rey Soul w kwietniowym „Mamacita”, chwytliwym dwujęzycznym miksie, który sampluje Madonny „La Isla Bonita” z 1987 roku. „Mamacita”, który będzie częścią nadchodzącego albumu BEP Translation, trafił na 7. miejsce na liście Hot Latin Songs (z dnia 6 czerwca), stając się drugim w top 10 w rankingu Peas, 22. w rankingu Ozuny i pierwszym w rankingu J.Rey Soul .


„No Me Ame”, Anuel AA, Rvssian & Juice WRLD

Prawie sześć miesięcy po jego śmierci Juice WRLD pojawił się pośmiertnie z  Anuel AA, gdy 17 kwietnia ukazuje się „No Me Ame” we współpracy z jamajskim producentem Rvssian. Melancholijna nagrana przed śmiercią Juice WRLD zawiera rapowanie Anuela po hiszpańsku i Juice po angielsku.


„Illuminati”, Lil Pump i Anuel AA

24 kwietnia Lil Pump i Anuel AA wypuścili piekielny teledysk do „Illuminati” wyreżyserowany przez Spiff TV, w którym ta dwójka artystów otocza się śmiercią, ogniem i mnóstwem węży. „Illuminati” i towarzyszące mu wideo, które było pierwszym nowym wydawnictwem Pump od lata roku, zostały wydane przez Tha Lights Global.


Gotta Be Patient” – Michael Bublé, Barenaked Ladies i Sofia Reyes

Podczas kwarantanny Michael Buble współpracował z Barenaked Ladies i Sofia Reyes „Gotta Be Patient”, jest żartobliwą prośbę o cierpliwość w obliczu globalnego kryzysu zdrowotnego. „To był zdecydowanie najlepszy moment w mojej karierze! Wow, ” powiedziała Reyes wcześniej Billboardowi o współpracy.


„Que Maldicion”, Banda MS z Snoop Dogg

Banda MS i Snoop Dogg pokazali „Que Maldición” 1 maja, udowadniając, że regionalna meksykańska i hip-hop to doskonałe połączenie dwóch kultur. Dwujęzyczna , zaproponowana przez Sergio Lizárragę, założyciela Banda MS, łączy w sobie muzykę banda i rap z chłodnymi rytmami.


„X”, Jonas Brothers feat. Karol G

Dwujęzyczny zawiera angielski i hiszpański tekst z zalotną zwrotką Karola G, która mówi chłopcom, żeby nie bali się spróbować czegoś nowego.

Sprawdź także  Anahi i Moderatto wydają klip do nowej wersji „Nuestro Amor” RBD

„El Tejano”, Lauv z Sofia Reyes

Artysta mieszkający w San Francisco Lauv i meksykańsko-amerykańska Sofia Reyes połączyła siły przy „El Tejano”, części debiutanckiego albumu studyjnego Lauv,  How I’m Feeling . Dwujęzyczna pop, która została wydana 19 maja, zawiera ślady cha-cha i rumby, pokazując to, co najlepsze z obu światów.


„Hechicera”, Carlos Vives i Jessie Reyez

 „W Kolumbii uczą nas o Bachué, bogini wyłaniającej się z wody, a ja chciałem znaleźć kobietę, która ją uosabia. Chciałem, żeby Jessie śpiewała po angielsku, ale ona chciała śpiewać po hiszpańsku z powodu dumy ”- powiedział Billboardowi o piosence Carlos.


“One World, One Prayer,” The Wailers feat. Skip Marley, Farruko, Shaggy & Cedella Marley 

Jamajski The Wailers wydał 22 maja swój inspirujący „One World, One Prayer” z mocnymi tekstami, które koncentrują się na jedności, miłości i integracji wykraczającej poza różnice kulturowe. Wyprodukowane i napisane przez Emilio Estefan około dwa lata temu „One World, One Prayer” to dwujęzyczny reggae o miejskim zabarwieniu we współpracy z Farruko, Shaggy, Cedella Marley i Skip Marley.


„TKN” – Rosalia & Travis Scott

Po wspólnej pracy w studio ponad rok temu, Rosalia i Travis Scott wrzucili długo oczekiwaną współpracę „TKN”. Łącząc melodie z Bliskiego Wschodu z miejskimi rytmami, utwór opowiada o godnym zaufania i zaciętym liderze. Scott przenosi swój głęboki wokal do melodii, śpiewając kilka wersów po hiszpańsku.


„No Mañana”, Black Eyed Peas i El Alfa

BEP wypuścił „No Mañana” z dominikańskim artystą El Alfa. Utwór, wyprodukowany przez Will.i.am i koproducenta Johnny’ego Goldsteina, zawiera dynamiczne zakręty i zwroty rytmu połączone z chwytliwymi melodiami Alfa. 


„Ayy Macarena”, Tyga i Ozuna

W lutym, Tyga zwerbował Ozunę do „Ayy Macarena (Remix)”. 30-sekundowy rap Ozuny opowiada o mężczyźnie, który powoduje omdlenie kobiet swoim luksusowym stylem życia. Wspomina też o późnej ikonie Tejano, Selenie, mówiąc, że szuka dziewczyny z jej rysami. Obaj artyści ponownie połączyli siły, by w maju wystawić „Fuego Del Calor” Scotta Storcha.


„Lento”, Lauren Jauregui i Tainy

Lauren Jauregui połączyła siły ze znanym producentem Tainy przy „Lento”.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź