Luis Miguel la serie fot. Netflix

Stowarzyszenie zwraca uwagę, że podejmując taką decyzję producent CANANA uchyla się od zobowiązań, jakie ma wobec swoich pracowników


Bez podpisania umowy zbiorowej z Narodowym Stowarzyszeniem Aktorów, produkcja Luis Miguel la serie” będzie kontynuowała drugiego sezonu, mimo negocjacji i kontraktu w poprzednim.

jest produkowany przez CANANA dla Netflix i według , podejmując tę ​​decyzję, firma unika zobowiązań, jakie ma wobec swoich pracowników. Z tego powodu poprosili firmy produkcyjne o solidarność z pracownikami, aby w tym przypadku platforma podjęła działania w tej sprawie i działała jako firma odpowiedzialna społecznie.

Informacja została przekazana przez Stowarzyszenie w oświadczeniu, w którym zapewnia, że ​​decyzja „stanowi również akt szkodliwy dla interesów oraz praw pracowniczych i praw człowieka naszych współpracowników.

„Brak możliwości wniesienia wkładu za pośrednictwem związku oznacza dla wielu z nich brak możliwości opłacenia pracy za realizację podstawowych usług, takich jak: opieka medyczna, opieka nad dziećmi, zmiany jakościowe i przyszła emerytura” – czytamy w Jednostronicowym dokumencie datowanym na 23 września.



, w którym występuje , przedstawia życie piosenkarza Luisa Miguela od dzieciństwa do sławy. Pierwsyz sezon wyemitowano w 2019 roku i spodziewano się, że w tym roku zostanie opublikowany drugi, dzięki dobremu przyjęciu, jakie spotkał z odcinkami wydawanymi co tydzień. Jednak premiera została opóźniona do 2021 roku z powodu pandemii COVID-19, która doprowadziła do zatrzymaj nagrań.

Zgodnie z raportem , firma musi przyjąć na siebie odpowiedzialność za żądanie i monitorowanie przestrzegania wytycznych dotyczących pracy przez, w tym przypadku, firmę CANANA (kierowaną przez Pablo Cruz), w przeciwnym razie zostaną wspólnikami lub sponsorami „postępowania negatywnego wobec aktorów-pracowników”.

„Wzywamy firmę producencką CANANA do ponownego przemyślenia swojego stanowiska, a aktorki i aktorów biorących udział w tym projekcie zachęcamy do wypowiedzenia się na rzecz ich prawa do zatrudniania ich przez związek zawodowy i solidarności z nim w podejmowaniu niezbędnych środków oraz działań, w celu zagwarantowania ich praw pracowniczych i praw człowieka ”.

Oświadczenie, podpisane przez Krajowy Komitet Wykonawczy (m.in. Jesús Ochoa, Marco Treviño i Alejandro Calva) kończy się podkreśleniem znaczenia i jakości meksykańskiego przemysłu audiowizualnego, którego sukces powinien znaleźć odzwierciedlenie „w warunkach pracy tych, którzy z niego korzystają. Umożliwiają to każdego dnia dzięki wysiłkowi, talentowi i poświęceniu”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź