National Geographic zaprezentuje film dokumentalny o Café Tacvba


Meksykański zespół Café Tacvba wystąpi w jednym z rozdziałów drugiego sezonu serialu dokumentalnego National Geographic „Bios”.


Popularny meksykański zespół Café Tacvba będzie kontynuował obchody 30-lecia dwugodzinnym wydarzeniem National Geographic, podczas którego omówiona zostanie jego historia i znaczenie.

Specjalność, która jest częścią drugiego sezonu serialu dokumentalnego Bios: Vidas que marcaron la tuya , będzie podążać za pasmem satelitarnym od momentu ich powstania aż do konsolidacji na scenie latynoamerykańskiej.

Dzięki ponad 200 godzinom niepublikowanych materiałów, świadectw i nagrań rzadko widywanych, dokument pogłębi trajektorię grupy, w skład której wchodzą Rubén Albarrán , Enrique Rangel , Emmanuel del Real i Joselo Rangel .

„Świętujemy wspólnie z Café Tacvba 30 lat wkładu w meksykańską kulturę poprzez produkcję, która jest hołdem dla awangardowego projektu, jego innowacyjności i niezależności muzycznej, a przede wszystkim sztuki” – powiedział Fernando Semenzato , szef produkcji National Geographic w Ameryce Łacińskiej, w oświadczeniu.


geograficzna kawiarnia tacvba
National Geographic

Ze swojej strony Del Real powiedział: „Będzie nam przyjemnie opowiedzieć i podzielić się naszą historią z National Geographic”.

Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy zespół jest przedmiotem filmu dokumentalnego. W 201o, dyrektor Ernesto Contreras wydał Seguir siendo , kompilację podróży podjętej przez pasma Ameryki, Europy i Japonii w pierwszej dekadzie XX wieku.

Wcześniej seria Bios prezentowała filmy dokumentalne o Gustavo Ceratim , Alexie Lorze , Luisa Alberto Spinetcie i Charly García .

Prezentowane przez Francisca Valenzuela , Bios: Café Tacvba będzie miało swoją premierę w National Geographic 10 listopada w Ameryce Łacińskiej

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *