La ley del mar fot RTVe

TVE ogłasza swój nowy serial „La ley del mar” z Blancą Portillo i Luisem Tosarem


i À Punt rozpoczęły zdjęcia do nowego miniserialu „”, opartego na prawdziwych wydarzeniach ze statku, z Blancą Portillo i Luisem Tosarem w rolach głównych


W 2006 r. kuter rybacki „Francisco y Catalina” z Santa Pola jako pierwszy europejski statek uratował 51 imigrantów z Afryki Subsaharyjskiej dryfujących po międzynarodowych wodach Morza Śródziemnego, sto mil od Malty.

Wyreżyserowany przez Alberto Ruiza Rojo , będzie miał trzy rozdziały i będzie kręcony przez dwa miesiące w 100% w naturalnej scenerii między Madrytem, ​​Alicante, Ciudad de la Luz i Santa Pola, w tym złożone zdjęcia na pełnym morzu.

Wraz z Luisem Tosarem i Blancą Portillo obsadę uzupełniają między innymi Sonia Almarcha, Víctor Clavijo, Alex Monner, Pau Durà, Lamine Thior, Carlos Serrano, Alfonso Lara, Teresa Hurtado, Eva Marciel i Paula Muñoz.

Miniserial jest wspierany przez i À Punt, jest produkowany przez Studio60 i MCFLY Prod. AIE i zostanie wydane przez À Punt dla społeczności Walencji i RTVE dla całego kraju. Jest to pierwsza duża współpraca w dziedzinie fikcji między RTVE i À Punt, pierwsza z serii realizowanych obecnie projektów, które mają na celu wzmocnienie więzi między dwoma kanałami publicznymi.

14 lipca 2006 roku José Durá „Pepe” () i dziewięciu innych członków załogi łodzi rybackiej „Francisco y Catalina” podjęło decyzję, chronioną według nich przez prawo morza tzw. na pokład przygotowanej łodzi dla 10 członków załogi wzięto do 51 imigrantów z Erytrei, którzy utknęli dziesięć mil od Malty, w tym 2-letnią dziewczynkę i kobietę w ciąży.

Łódź przez dziewięć długich dni czekała na decyzję władz europejskich. Podczas gdy negocjacje toczyły się między dyplomacjami połowy Europy, na zaledwie pięćdziesięciu metrach kwadratowych mieszkało razem ponad sześćdziesiąt osób.

Z kolei w Santa Pola pary załogi zmobilizowały opinię publiczną, powodując zainteresowanie mediów i władz tą sprawą. Równolegle ambasador Hiszpanii na Malcie, grana przez Blancę Portillo, w pełni zaangażowała się w mobilizację UE w poszukiwaniu humanitarnego rozwiązania. Wreszcie 21 lipca imigranci postawili stopę na suchym lądzie. Wydarzenie to zmieniło europejskie ustawodawstwo dotyczące imigracji po heroicznej bitwie między „prawami morza i prawami ziemi”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź