Medusa fot NEtflix

Juana Acosta gra główną rolę w serialu , produkcji TIS dla


Kilka dni temu, przed premierą kolumbijskiego serialu „” na platformie w mediach społecznościowych w tym kraju pojawiło się nagranie, w którym znany prawnik z tego kraju, Abelardo De la Espriella, mówi, że udało mu się anulować produkcję i nie będzie ona już dostępna na platformie.

Była to reklama zamaskowana jako informacja, którą wzmacniały dziesiątki mediów, a które bez konsultacji powielały ją, jakby była prawdziwa. Pojawiła się wiadomość, że De la Espriella, prawnik kochający ekrany, słynący ze swojej prawicowej ideologii i obrony najbardziej wpływowych ludzi w kraju, zdjął Netflix.

Dzięki tej kontrowersyjnej i dezorganizującej akcję akcji, jeszcze przed premierą 5 marca, o serii „Medusa” mówiła połowa Kolumbii, zarówno w realnym życiu, jak i w mediach społecznościowych. Podobnie, już pierwszego dnia emisji TIS na Netflix jest jednym z najchętniej oglądanych programów na platformie w Kolumbii.


Medusa w kontekście Kolumbii

Fabuła Medusa, serialu stworzonego przez Saida Chamié i Claudię Sánchez, koncentruje się wokół mrocznych intryg, jakie istnieją między Hidalgosami, wpływową rodziną z karaibskiego wybrzeża Kolumbii.

Serial jasno pokazuje, że jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistości jest czystym zbiegiem okoliczności, ale prawda jest taka, że ​​historia nawiązuje do prawdziwego zdarzenia: w Barranquilli mieszka bardzo potężna rodzina, która jest częścią władzy publicznej, ma supermarkety, a nawet drużynę piłkarską, bardzo podobną do rodziny Hidalgo z Medusa.

Netflix wykorzystał tę sytuację, aby wypromować serial i zatrudnił kolumbijskiego prawnika Abelardo de la Espriellę. Nie miał on ich bronić przed ewentualnymi roszczeniami prawnymi, lecz nakręcić reklamę wideo. Nigdy nie wyjaśniono, że było to częścią strategii marketingowej, ani nie wyjaśniono tego później, kiedy pojawił się nowy film, w którym prawnik mówi, że Medusa udało się wejść na antenę, ale że zrobi wszystko, aby nie dopuścić do jej obejrzenia.

To nie pierwszy raz, kiedy De la Espriella współpracuje z Netflix. Adwokat wystąpił epizodycznie w serialu „Juanpis González” i filmie „Juanpis González: el presidente de la gente”, dwóch oryginalnych produkcjach platformy.

„Jeśli ma powstać cyrk, trzeba się upewnić, że się wyreżyseruje przedstawienie, bo w przeciwnym razie wszystko pójdzie źle” – mówi świadectwo De La Esprielli na jego stronie internetowej, w którym wyjaśnia swój udział w tych produkcjach.

Talenty z Karaibów i Kolumbii: Klucze do sukcesu

Oprócz kontrowersyjnej strategii reklamowej serialu Medusa, podkreśla on walory produkcyjne, takie jak fakt, że jest on kręcony na kolumbijskich Karaibach. Serial nakręcono z zachowaniem wysokich standardów jakości w lokalizacjach w Barranquilli i Santa Marcie, a kilka ujęć powstało także w Bogocie.

Serial pokazuje również talenty występujące przed i za kamerą, po raz kolejny pokazując kolumbijski talent w branży audiowizualnej. Reżyserią zajęli się Felipe Cano i María Gamboa, produkcją wykonawczą zajęli się Luis , Ángela Suárez i Samuel Duque Duque, a produkcją ogólną zajęła się Juliana Valdivieso.

W obsadzie znaleźli się najsłynniejsi kolumbijscy aktorzy, m.in. , Juana Acosta, Sebastian Martinez, , , , , , , Luis Fernando Hoyos, Laura Archbold, , Diana Wiswel, , , , Jacqueline Arenal i .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź