Sabine Moussier jak nigdy dotąd opowiadała o nieuleczalnej chorobie, na którą cierpi
Aktorka wykorzystała premierę trzeciego sezonu Secretos de Villanas, aby poruszyć ważne tematy.
Podczas rozmowy z towarzyszkami w pierwszym rozdziale Sabine Moussier wyznała, że cierpi na nieuleczalną chorobę.
„Chciałabym podzielić się z wami czymś, co, mam nadzieję, pomoże nam ulepszyć tę sytuację i da nam znać, że jesteśmy tu dziś i jutro, kto wie. Odwiedzałam neurologów, reumatologów i oni wiedzą, że stopniowo się załamuję” – zaczęła od tych słów.
Następnie wspomniała, że po kilku badaniach zdiagnozowano u niej możliwość choroby na stwardnienie rozsiane.
„To choroba atakująca układ nerwowy i rdzeń kręgowy. Wiąże się z wieloma różnymi objawami. To choroba, na którą nie ma lekarstwa” – wyjaśniła.
Wreszcie przyznała, że zawsze rozmawia z Bogiem, aby pozwolił jej pozostać zdrową dla swoich dzieci.
„Jedyne, o co proszę Boga, to abym była cała i silna dla moich dzieci, mojej matki, aby moim dzieciom nigdy nie brakowało matki, która potrafi o siebie zadbać. Są też moją motywacją, bo dzięki nim wstaję” – podsumowała.
Wyznanie Sabine Moussier od razu zaskoczyło resztę złoczyńców, w tym Gaby Spanic, która zapewniła, że jej koleżanka „jest wojowniczką Boga”, natomiast Aylín Mujica określiła ją jako „kobietę światła”, która nie zasługuje na stan, na który cierpi.
Meksykańska aktorka, najbardziej znana jest z ról w telenowelach, takich jak „La madrastra”, „Las tontas no van al cielo / Idiotki nie idą do nieba”, „Ni contigo ni sin ti” czy „Entre el amor y el odio / Miłość i nienawiść„.
Na czym polega leczenie stwardnienia rozsianego?
Chociaż nie postawiono ostatecznej diagnozy, Sabine Moussier może cierpieć na tę chorobę, więc jej fani prawdopodobnie będą zainteresowani poznaniem sposobów leczenia tej choroby.
Zazwyczaj, nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, ale leczenie polega na znalezieniu sposobów wyzdrowienia po zaostrzeniach, ograniczeniu nawrotów, spowolnieniu postępu choroby i leczeniu objawów. Ma to na celu poprawę jakości życia osoby cierpiącej na to zaburzenie.