El Circo de los Muchachos fot prime video

’El Circo de los Muchachos’: fascynująca historia narodu dziecięcego i jego założyciela, ojca Jesúsa Silvy


Seria dokumentów ujawnia niesamowity projekt edukacyjno-cyrkowy, który zabrał pozbawione środków dzieci na międzynarodowe sceny, rzucając wyzwanie ograniczeniom dyktatury Franco


” to nowy, oryginalny  , którego oficjalny  można już zobaczyć. Produkcja z udziałem Pepe Coiry („Hierro”, „Rapa”) i prestiżowego dokumentalisty Elíasa Leóna Siminianiego („800 metros”), który oprócz tego, że jest współscenarzystą, reżyseruje dokument. Premiera na platformie już 22 listopada.

, wyprodukowany przez Vaca Films, będzie składał się z pięciu 50-minutowych odcinków , powstałych z połączenia niepublikowanych materiałów i wywiadów oraz unikalnego archiwum obejmującego ponad 50 lat historii, zawierającego nawet obrazy nagrane w samym studiu telewizyjnym stworzonym w Benposta.

Premiera „” odbędzie się 22 listopada w Prime Video.

Streszczenie – O czym jest „El Circo de los Muchachos”?

Ten dokument opowiada niesamowitą historię księdza Jesúsa Silvy, zwanego „el Cura [Kapłanem]”, który w 1956 roku w Benposta, małej dzielnicy na przedmieściach Ourense (Galicja) stworzył z niczego miasto i projekt edukacyjny dla dzieci ulicy bez środków w Hiszpanii Franco. Silva stworzył naród chłopców, z własną walutą, paszportem, a nawet zwyczajami, rządzony przez dzieci i za zgodą frankistowskiego rządu i kościoła, gdzie w środku dyktatury odbywały się demokratyczne procesy wyboru burmistrzów. Z biegiem czasu Benposta stała się miastem przesiąkniętym sztuką, edukacją i entuzjazmem, a Silva założył „El Circo de los Muchachos”, fascynujące przedstawienie, które zabrało te dzieci bez środków do podróży po całym świecie, imponując publiczności swoimi umiejętnościami cyrkowymi, nawet wypełniając Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Miasto Chłopców przyciągnęło uwagę socjologów, pedagogów i znawców sztuki z całego świata. Jednak z biegiem czasu był on przerywany zewnętrznymi i wewnętrznymi konfliktami politycznymi, koniecznością stawienia czoła kontrowersjom i buntom, które doprowadziły do ​​upadku kierownictwa księdza Silvy.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź