Omega, mistrz precyzji na rynku zegarków

Od pionierskiej eksploracji kosmosu po niezrównany pomiar czasu w sporcie i występy na srebrnym ekranie, posiadanie zegarka OMEGA jest jak posiadanie małego kawałka historii. Marka założona została w 1848 roku w Szwajcarii, a ich pionierska wiedza na temat szwajcarskiego zegarmistrzostwa była przekazywana z pokolenia na pokolenie i przyniosła im wiele światowych sukcesów.

Jakie będzie ostatnie słowo marki Omega?

Symbol Omega reprezentuje ostatnią literę greckiego alfabetu. Kojarzony jest z zenitem rozwoju i końcem podróży. Tym samym doskonale wpisuje się w misję szwajcarskiej firmy, której celem jest osiągnięcie doskonałości w dziedzinie zegarmistrzostwa. Tożsama z symbolem nazwa i logo marki w pełni odzwierciedlają jej zaangażowanie w tworzenie jednych z najlepszych zegarków na świecie. Jednak firma Omega nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. Nieustannie przesuwa granice technologii i precyzji.

Czy zegarek Omega to największy rekordzista na ziemi, lądzie i w powietrzu?

Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z prawdziwym rekordzistą. Każdy, kto zna choć trochę historię marki wie, że niezawodne zegarki Omegi brały udział w misjach kosmicznych, a nawet były obecne na nadgarstkach astronautów podczas pierwszego lądowania na Księżycu. Co więcej, Omega Speedmaster jest jedynym zegarkiem zatwierdzonym przez NASA do wszystkich załogowych misji kosmicznych.

Nie wszyscy mają jednak świadomość, że towarzyszyły również odkrywcom w najdalszych zakątkach Ziemi. W 1968 roku Ralph Plaisted poprowadził pierwszą ekspedycję powierzchniową na biegun północny, w której wyposażeniu znalazły się m.in. zegarki Omega Speedmaster. Podobnie w 1990 roku odkrywcy Arved Fuchs i Reinhold Messner przeszli Antarktydę pieszo, polegając na swoich zegarkach Omega, które wytrzymały najtrudniejsze warunki.

Granicy nie stanowi również woda. Pierwszym profesjonalnym zegarkiem nurkowym na świecie był w końcu Omega Seamaster 300, a jego następca, czyli chronograf Omega Seamaster 200, znajdował się w łodzi podwodnej na głębokości 4400 m. Jego odporność na ekstremalne warunki sprawiła, że stał się częstym wyborem wśród zawodowych nurków i wojskowych.

Omega jest również od 1932 roku oficjalnym chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich. Precyzja oraz opracowane przez firmę zaawansowane technologie pomiaru czasu są kluczowe podczas wydarzeń sportowych na całym świecie.

Marka stworzyła między innymi innowacyjne rozwiązanie „Omega Scan’O’Vision MYRIA”, który może rejestrować 10 000 zdjęć na sekundę, co jest niezwykle istotne w konkurencjach takich jak np. biegi sprinterskie. Wprowadziła też panele na końcach basenów, które rejestrują dokładny moment dotknięcia przez zawodnika. Są niezwykle czułe i dokładne, dzięki czemu eliminują błędy związane z manualnym pomiarem czasu.

Wybierz swój model i pokonuj własne granice każdego dnia

To coś znacznie więcej niż zwykłe czasomierze. Zegarki Omegi są świadectwem ludzkich osiągnięć i technologicznych innowacji. Niezależnie od tego, kogo nadgarstek zdobią, pozostają ponadczasowym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zarówno styl, jak i treść. Nie trzeba być przecież zawodowym nurkiem czy astronautą, aby każdego dnia pobijać swoje własne rekordy.

Aby zobaczyć, jak prezentują się na Twoim nadgarstku, możesz odwiedzić jeden z salonów NoblePlace.pl w Warszawie, Katowicach lub Gdańsku. Znajdziesz tam zarówno męskie, jak i damskie zegarki Omega, a w wyborze może pomóc Ci wykwalifikowany doradca. Wystarczy wcześniej umówić się na wizytę.

Jeśli chodzi o męskie zegarki Omega, to szczególną popularnością cieszą się wspomniane już linie Seamaster i Speedmaster, znane z solidnej konstrukcji i precyzji. Natomiast dla kobiet dostępne są również bardziej eleganckie projekty, takie jak serie Constellation i De Ville, które łączą wyrafinowaną estetykę z renomowaną dokładnością. Dostępne są również modele Omega Seamaster Aqua, które będą pasować na każdy nadgarstek.


Dbałość OMEGI o szczegóły jest widoczna we wszystkich ich kreacjach. Od pieczołowicie wykonanych mechanizmów i cech technicznych marki po ekskluzywne, opatentowane materiały i emblematyczne detale tarczy, OMEGA naprawdę jest mistrzem precyzji.

Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model, więc i ty możesz! Sprawdź ofertę na NoblePlace.pl

— Materiał Zewnętrzny

Udostępnij

Zostaw odpowiedź