‘El niño’ de Fernando Aramburu netflix

Netflix ogłasza adaptację „El niño” Fernando Aramburu


ujawnił dziś plany przekształcenia najnowszej powieści ” (wydanej przez Tusquets Editores) w


wyreżyseruje , który nie tylko zajmie się reżyserią, ale także napisze . Barroso, znany ze swojej pracy przy „La línea invisible” i „Los Farad”, wyprodukuje wraz z Rafą Portelą.

Jak powiedział Barroso: „Jestem podekscytowany pogłębieniem współpracy z Netfliksem, zajmując się teraz zarówno scenariuszem, jak i reżyserią mojego nowego filmu. Doświadczenie pracy z zespołami Netflixa było jednym z najbardziej wzbogacających w mojej karierze. Stawienie czoła wyzwaniu adaptacji twórczości to przywilej, który przyjmuję z wielkim wzruszeniem i odpowiedzialnością.”

Ze swojej strony Fernando Aramburu wyraził zadowolenie z tej filmowej adaptacji: „Przez lata tragiczny wypadek w Ortuelli głęboko mnie poruszył, czując, że zajął w mojej narracji miejsce poświęcone Narodowi Basków. nie tylko sprawia mi ogromną przyjemność, ale także utwierdza mnie w przekonaniu, że historia dzieci, które straciły życie w katastrofie z 1980 roku, zasługuje na pamięć i godność”.

Fabuła „” koncentruje się wokół postaci Nicasia, starca, który w każdy czwartek udaje się na cmentarz w Ortuelli, aby odwiedzić grób swojego wnuka. Jego wnuk był jednym z wielu dzieci będących ofiarami niszczycielskiego wybuchu gazu, który miał miejsce w szkole w październiku 1980 r. To tragiczne wydarzenie nie tylko wstrząsnęło społecznością baskijską, ale odbiło się echem w całej Hiszpanii. Poprzez historię Nicasio i innych osób dotkniętych tragedią film obiecuje zbadać trwały wpływ tragedii na kilka pokoleń, tworząc opowieść łączącą głębokie emocje i eksplorację psychologiczną w poruszającą i odkrywczą podróż.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź