Artysta zapamiętany jest z roli Lenguarda w przedstawieniu „Cachún Cahcún Ra Ra” oraz udziału w telenowelach takich jak „Agujetas de color de rosa” i „Las pasiones de sor Juana”
Świat komedii i meksykańskich telenoweli pogrążony jest w żałobie po ogłoszeniu śmierci aktora Alfredo Alegríi, który w latach 80. ożywił postać Lenguardo w popularnym programie telewizyjnym Cachún Cahcún Ra Ra.
La Asociación Mexicana de Instituciones Bursátiles (AMIB) złożyło kondolencje jego bratu i dyrektorowi Grupo Bolsa Mexicana, Jorge Alegríi, z powodu śmierci aktora i ujawniło, że artysta zmarł 8 czerwca.
Dziennikarz Jorge Zamitiz udostępnił krótką wiadomość w sieci społecznościowej
„Z przykrością zawiadamiam o śmierci aktora Alfredo Alegríi „Lenguardo”, niech spoczywa w pokoju. Przyjmą go mój Pelayito i Rodolfo” – napisał na platformie, nie podając przyczyn jego śmierci.
Aktorka Ariane Pellicer podzieliła się tą wiadomością także na swoim koncie na Instagramie, gdzie opublikowała stare zdjęcie swojego przyjaciela: „Smutna wiadomość, że opuścił nas Alfredo Alegría” – napisała.
Oprócz programu ¡Cachún, Cachún, Ra, Ra!, wyprodukowanego przez Luisa de Llano i nadawanego od 1981 do 1984 roku, Alegría jest pamiętany dzięki udziałowi w innych programach, takich jak Las aventuras de Lenguardo i odnoszących sukcesy telenoweli, takich jak Las pasiones de Sor Juana, Agujetas de color de rosa i Atrévete a soñar.
Nie zabrakło go także na dużym ekranie. Brał udział w takich filmach jak m.in. ¡Cachún cachún ra-ra!! (Una loca, loca, preparatoria), ¿Dónde quedó la bolita?, La súper risa en vacaciones 8 y A oscuras me da risa.
Spoczywaj w pokoju!