Kanał publiczny w Hiszpanii promuje już swój nowy serial w godzinach największej oglądalności na antenie La 1. W niedzielne wieczory może on zastąpić „Zorro”. W rolach głównych występują Aria Bedmar, Peter Vives, Rubén Cortada, Paco Tous, Juan Gea i María Morales oraz inni
Szpiedzy, naziści, Brytyjczycy i ryzykowna historia miłosna, której akcja rozgrywa się w Huelvie w 1940 roku, mieście, w którym odtworzone są, w mniejszej skali, konflikty II wojny światowej.
Oto jak ma wyglądać „Operación Barrio Inglés” , nowy, intrygujący dramat na La 1, do którego zdjęcia właśnie rozpoczęły się w tym tygodniu, a którego współproducentem jest RTVE wraz z Onzą („El Ministerio del tiempo”, „Parot”) oraz andaluzyjską produkcją firma Emociona Media.
W rolach głównych wystąpią: Aria Bedmar, znana widzom La 1 z roli Camino w „Acacias 38 (Akacjowa 38)”, Peter Vives i Rubén Cortada.
Hiszpańską i międzynarodową obsadę powieści uzupełniają Paco Tous, Juan Gea, Bea Arjona, María Morales, Chiqui Fernández, Kimberley Tell, Aida Ballman, Silvia Hanneman, Yan Tual, Sue Flack, Marco Cáceres, Almagro San Miguel, Ángela Chica, Clara Navarro, Fran Cantos, Stefan Weinert, Kevin Brand, Frank Feys i Craig Stevenson.
Nagrania serii, stworzonej przez Gonzalo Crespo Gil, Pilar Crespo, Virginia Yagüe, Pablo Tobías, Manuel Ríos San Martín , Victoria Dal Vera, Tatiana Rodriguez i José Ortuño, opartej na oryginalnym pomyśle Alejandro Torresa, będą kontynuowane do sierpnia w różnych lokalizacjach w Huelvie, Sewilli i Jerez de la Frontera.
Scenerią będzie stary dok angielskiej firmy wydobywczej oraz obszar Río Tinto i ich kopalni odkrywkowych, a także dzielnica Bellavista, port Punta Umbría i plaża Mazagón w Huelvie. Zdjęcia będą kręcone m.in. w Sewilli w Palacio de Monsalves, w innych częściach miasta i prowincji, a także w różnych częściach Jerez de la Frontera.
Pierwsza zapowiedź serialu w RTVE
Huelva, hiszpańska Casablanca
Właśnie wybuchła II wojna światowa. Chociaż Hiszpania jest neutralna, Huelva jest strategiczną enklawą kontrolującą statki, które z obu stron przekraczają cieśninę. Ponadto ma ważną kolonię brytyjską. Z tego powodu Niemcy wysyłają członków Secret Service, aby kontrolowali to, co dzieje się w mieście, zwłaszcza w kopalniach w prowincji Huelva, będących własnością Anglików i dostarczających Wielkiej Brytanii minerałów do tworzenia broni i artylerii.
W ten sposób Huelva staje się hiszpańską Casablanką, prawdziwym gniazdem szpiegów z obu stron, gdzie zmuszona jest przenieść się młoda Lucía. Właśnie skończyła 25 lat i została zatrudniona przez angielską firmę górniczą do pracy w ich biurze jako sekretarka.
Tam poznaje menadżera firmy, Petera, atrakcyjnego Anglika z mroczną przeszłością, który wciąga Lucíę w przygodę, w której będzie zmuszona opowiedzieć się po którejś ze stron. Kiedy jesteś w środku wojny, bycie neutralnym nie wchodzi w grę.