Przeciwłupieżowe kosmetyki do włosów – co powinny mieć w składzie?

Białe łuski, świąd, dyskomfort – to pierwsze objawy, jakie towarzyszą dermatozie, która nazywana jest łupieżem. To powszechnie znana przypadłość, która wpływa na nasz komfort życia i często niszczy wygląd fryzury. W poniższym wpisie przyglądniemy się kosmetykom przeznaczonym do pielęgnacji skóry dotkniętej łupieżem i przedstawimy składniki aktywne, które pomagają zniwelować objawy tej choroby. Zapraszamy do lektury!

Łupież – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

To choroba skóry, która dotyczy zaburzeń w procesie keratynizacji naskórka i występujących w raz z nią dolegliwości. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze typy tej dermatozy, które omówimy poniżej:

  • Łupież suchy – w jego przebiegu obserwujemy białe, suche łuski skóry, które tworzone są w procesie zbyt szybkiego rogowacenia komórek naskórka. Przyczyną tego zjawiska jest nadmiernie przesuszona skóra, która często swędzi i piecze.
  • Łupież tłusty – w tym przypadku na skórze owłosionej skóry można zauważyć nawarstwiające się beżowo-żółte strupy, nadmierna produkcja sebum, stan zapalny i zaczerwienienie. Łupieżowi tłustemu również towarzyszy dyskomfort związany ze swędzeniem i pieczeniem.

Pielęgnacja przeciwłupieżowa – jak ją zaplanować?

Rozpoczynając pielęgnację skóry warto w pierwszej kolejności rozpoznać typ posiadanego łupieżu, a następnie dopasować kosmetyk do typu skóry i jej wrażliwości. Często jest to jednak trudne zadanie. W takim przypadku warto zasięgnąć wiedzy specjalisty, który dzięki posiadanej wiedzy z zakresu pielęgnacji, budowy skóry oraz występujących dermatoz pomoże w odpowiedzi na to pytanie.

Taką pomoc oferuje sklep internetowy topestetic.pl i jego kosmetolodzy. Dzięki całkowicie bezpłatnym i niezobowiązującym poradom można otrzymać pomoc w zbudowaniu pielęgnacji, jak również otrzymać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Kosmetyki przeciwłupieżowe – jakich składników szukać?

Skutecznym i sprawdzonym kosmetykiem jest szampon na łupież jednak, aby pielęgnacja tym typem kosmetyku była efektywna, należy dopasować go do posiadanego rodzaju łupieżu. Jak więc to zrobić i jakie składniki powinny zawierać szampony przeciwłupieżowe?

W zależności od rodzaju łupieżu należy szukać innych składników aktywnych. Jest to bardzo ważne ponieważ w przypadku łupieżu suchego skóra głowy jest nadmiernie odwodniona, sucha, wrażliwa i podatna na uszkodzenia, ze względu na zaburzoną barierę ochronną skóry. Warto więc, aby szampon zawierał delikatne składniki złuszczające i regulujące proces keratynizacji, wykazywał działanie antybakteryjnie, nawilżające i dbające o barierę ochronną skóry. Przykładami takich substancji będą naturalne ekstrakty roślinne, olejek z drzewa herbacianego, kwasy złuszczające (mlekowy i azelainowy), jak również wyciąg z drożdży.

W przypadku łupieżu tłustego skóra w odróżnieniu od wcześniejszego typu jest bardziej tłusta, jej gruczoły produkują nadmierną ilość łoju, co może doprowadzić do nadmiernego przerostu mikrobioty i zasiedlenia grzybami drożdżakopodobnymi. Szampon na łupież powinien więc zawierać w swojej formule składniki działające seboregulująco, złuszczająco oraz ograniczająco rozwój bakterii, czy grzybów. Przykładami takich składników będą kwasy złuszczajace (kwas migdałowy, azelainowy, glikolowy), olejek z drzewa herbacianego.

Jednym z objawów, które towarzyszą obu przypadkom łupieżu jest świąd skóry, który również może zostać zniwelowany przez zastosowanie odpowiedniego kosmetyku. W ofercie topestetic.pl znajdziemy szampon do swędzącej skóry głowy, który dzięki zawartości składników nawilżających i odbudowujących barierę ochronną skóry, skutecznie zniweluje świąd, ściągnięcie, złagodzi zaczerwienienie, poprawi komfort i ukoi skórę. Szampon na swędzącą skórę głowy powinien w swojej formule zawierać ekstrakty roślinne, mentol.

Jeśli zainteresował Was temat pielęgnacji włosów i chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat to pamiętajcie – w Topestetic czekają na Was całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące porady z kosmetologami, które dostępne są przez czat zlokalizowany na stronie topestetic.pl, mailowo lub telefonicznie.

To nie wszystko! Kosmetolodzy Topestetic codzienne przygotowują wpisy poradnikowe, dzięki którym możecie dowiedzieć się więcej o pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów, a dodatkowo możecie poznać nowinki kosmetyczne.

Topestetic oferuje również całkowicie bezpłatną dostawę niezależnie od kwoty zamówienia, a w każdej paczce czekają prezenty i personalizowane próbki!

–Materiał Zewnętrzny

Udostępnij

Zostaw odpowiedź