ARA San Juan: El submarino que desapareció fot Netflix

Platforma opublikowała pierwszą tytułu, który przybliży wydarzenia związane ze zniknięciem łodzi podwodnej w 2017r


Zniknięcie  pod koniec 2017 r. było jednym z najbardziej szokujących przypadków w Argentynie w ostatnich latach i do dziś trwają dyskusje na temat odpowiedzialności. Aby mieć pełny obraz tego, co się wydarzyło, serwis streamingowy  właśnie zapowiedział  dokumentalny

15 listopada 2017 r. utracono kontakt ze szturmowym okrętem podwodnym TR-1700 na morzu argentyńskim z 44 osobami na pokładzie. Podróżował z Ushuaia do Mar del Plata, kiedy zatonął w wyniku implozji. Oprócz argentyńskiej marynarki wojennej w poszukiwaniach, które zakończyły się dwa dni później (szczątki znaleziono na głębokości 907 metrów), współpracowało łącznie osiemnaście krajów.

 przedstawia dokumentalny składający się z ośmiu półgodzinnych odcinków, które zachęcają widzów do refleksji nad różnymi teoriami, które powstały w związku ze zniknięciem łodzi. To wynik śledztwa rozpoczętego w 2017 r. i przedstawia materiały archiwalne, ekskluzywne zdjęcia i liczne zeznania, które nigdy nie wyszły na światło dzienne.

Kiedy premiera? W czwartek rano potwierdzono, że  , będzie miał swoją premierę w serwisie Netflix 7 marca. Zostaną pokazane niepublikowane nagrania, które rekonstruują również skomplikowany wątek zaniedbań, zatajeń, nieprawidłowości i ukrytych interesów związanych z tragicznym wydarzeniem.

serialu dokumentalnego w serwisie Netflix


Kto tworzy serię ARA San Juan?

wyreżyserowali Cactus Cine i Marcos Sachetti, a reżyserią zajął się Mauricio Albornoz Iniesta. Producentem jest Nicolás Carreras, który wraz z Sachettim powiedział: „Motywowała nas potrzeba wyjaśnienia różnych hipotez dotyczących zniknięcia łodzi podwodnej ARA San Juan. Ten serial dokumentalny stara się uczcić pamięć 44 zmarłych członków załogi i walkę ich rodzin, które niestrudzenie poszukują odpowiedzi.”

Osoby, które przeprowadziły wywiady dla serialu dokumentalnego ARA San Juan, to: Malvinas Vallejos, Isabel Vilca, Luis Tagliapietra, Gabriel Attis, Claudio Javier Villamide, Fernando Morales, Diego Díaz, Mariano Pi, Alejandro Kalfayan, Andrés Klipphan, Cristina Caamaño, Agustín Rossi, Guillermo Montenegro , Guillermo Carmona, Jorge Bojanic, Nilda Garré, Ricardo Burzaco, Valeria Carreras i Julián Maradeo.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź