helena rojo fot (@LuceroMexico) , wikipedia

Helena Rojo dowiedziała się o swojej zaawansowanej chorobie na kilka miesięcy przed śmiercią: nagrywała 'Vencer La Culpa’!


ujawniła niepublikowane szczegóły dotyczące choroby, która zakończyła życie Heleny Rojo 


serii  opłakiwał i opowiedział, jak dowiedziała się o postawionej jej diagnozie. 

W niedawnym wywiadzie dla Foro TV  powiedziała, że ​​Helena Rojo dowiedziała się, że ma raka podczas nagrań , najnowszej telenoweli , w której brała udział i grała postać Ángeles Román. 

„Dokładnie w połowie telenoweli dowiedziała się, że ma raka, który był już bardzo zaawansowanym nowotworem” – skomentowała. 

Następnie przyznała, że to sama poinformowała ją o chorobie, z którą się zmaga. 

„Poprosiła o rozmowę, w końcu się spotkaliśmy, w połowie produkcji telenoweli i powiedziała, że musi być nieobecna, bo zdiagnozowano bardzo zaawansowany nowotwór i oczywiście musi rozpocząć leczenie i co to wszystko się z tym wiąże, powiedziałam jej, że oczywiście” – wspomina.przyznała też, że myślała o zniknięciu jej postaci z telenoweli, ale chciała to kontynuować. 

„Widzieliśmy sposób, aby postać zniknęła w uzasadniony sposób. Jednak po kilku tygodniach ponownie ze mną porozmawiała i powiedziała: „Wiesz co? Nie, kocham swoją pracę, szanuję ją i zamierzam znaleźć sposób, aby ją realizować równolegle” – powiedziała. 

„Poprosił nas, aby wszystko odbyło się na osobności i w ten sposób wypełniła się jej wola” – powiedziała Ocampo. „Tylko nieliczne osoby w zespole wiedziały, te, które chciała, żeby poznały prawdę, czyli nasi reżyserzy Benjamín Cann i Fernando Nesme, oczywiście po to, by mieć jakieś informacje na temat tego, czego potrzebowała i ukończyła powieść. Nawet pamiętam to w ostatniego dnia nagrań czyli 30 sierpnia pożegnała się z nami, pożegnała się z ekipą, pożegnała się z kolegami aktorami, wszyscy nagrodzili ją gromkimi brawami. I to było , to znaczy, ja nie nie wiem, chyba już wiedziała, że dni są już policzone”.

Odważna decyzja

Według Ocampo Helena Rojo przeczuwała, że ​​ będzie jej ostatnią telenowelą i dlatego podjęła decyzję o kontynuowaniu pomimo stanu zdrowia. 

„Wolała już dokończyć. Wiedziała już, że to bardzo zaawansowana diagnoza. Mieliśmy szczęście, że mieliśmy ją do ostatniego dnia. Z pewnością wiedziała w głębi duszy, że to jej ostatnia , więc zrobiła to z całym uczuciem, z całym oddaniem, zawsze kochana przez wszystkich kolegów. Jesteśmy w żałobie” – podsumowała. Przypomnijmy, że Helena Rojo zmarła w sobotę 3 lutego, a już następnego dnia jej rodzina wydała oświadczenie, w którym ujawniła kilka szczegółów, m.in. to, że odeszła z tego świata w spokoju, w swoim domu i otoczona miłością rodziny, tak jak chciała.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź