Griselda fot Netflix

Sofía Vergara odwiedza Hiszpanię ze swoim nowym serialem 'Griselda’


Kolumbijska zaprezentowała w Madrycie swój nowy projekt , , w którym całkowicie przemienia się w handlarkę narkotyków Griseldę Blanco


Kolumbijska   porzuca komedię i czyste postacie, aby wkroczyć w świat handlu narkotykami w serialu , opartym na historii Griseldy Blanco, matki chrzestnej narkotyków, która uczyła Pabla Escobara, jednego z założycieli kartelu Medellín.

Sofía Vergara poleciała do Madrytu, aby we wtorek zaprezentować Griseldę na konferencji prasowej wypełnionej dziennikarzami, gdzie miała na sobie czarny aksamitny top, spodnie w tym samym odcieniu i bardzo wysokie obcasy, co bardzo odbiegało od jej charakteru.

Jestem przyzwyczajona do ładnego wyglądu, jedną z rzeczy, która sprawiała mi najwięcej trudności, była zmiana sylwetki” – mówi aktorka „Modern Family”, nawiązując do trzygodzinnej charakteryzacji, którą musiała przejść, aby otrzymać protezę dentystyczną nosa czy załóż perukę.„Kiedy zaczynałam zdjęcia, byłam już zmęczona” – mówi z rozbawieniem o zmianie wizerunku, ponieważ „chciałam poczuć się inna niż jestem”. W tym celu założyła bieliznę, która wyszczupliła jej sylwetkę – „nie chciałam wyglądać na Karaibkę” – i zmieniła sposób chodzenia, aż do kontuzji pleców.

Godziny krzyków, walk i strzelanin sprawiły, że wracała do domu „wyczerpana”, ale najgorsze było to, że w wieku 50 lat zaczęła palić.

„Nigdy w życiu nie paliłam, nauczył mnie Andi (reżyser), a także jak bierze się koks” – mówi ze śmiechem. Zabawy z dymem i trzymanie papierosa w dłoni w naturalny sposób, jakby był przedłużeniem ciała, było dla niej kolejną próbą, którą musiała pokonać.


Griselda fot Netflix
Griselda fot

Netflix ponownie stawia na sześcioodcinkowy , a premiera odbędzie się 25 stycznia. Stawia na historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, z udziałem Sofíi Vergary ale także wyprodukowaną przez nią.

Akcja rozgrywa się w Miami na przełomie lat 70. i 80., kiedy to Griselda przybywa z Kolumbii, zostawiając za sobą świat narkotyków, w który wprowadził ją mąż, ale któremu ona ostatecznie ulega, „ponieważ nie ma pieniędzy i to jedyna rzecz, na której się zna” – ostrzega Vergara, która podkreśla, że ​​taki moment czyni nas wszystkich silniejszymi i bardziej wojowniczymi, „chociaż wymknęło się to spod kontroli”.

Aktorka pamięta, że ​​dorastała w Kolumbii i znała nazwiska handlarzy narkotyków, ale nie wiedziała, że ​​jest wśród nich kobieta. Pociągnęła ją historia tej kobiety, która wychowała czworo dzieci, a jednocześnie potrafiła „tak bardzo kochać i stać się potworem”.

Razem z aktorką obecni byli: Eric Newman, jeden z producentów Narcos i nowego serialu, oraz kolumbijski reżyser Andrés Baiz, który reżyseruje całość (w przeciwieństwie do innych seriali, gdzie jest często kilku reżyserów).


Sofía Vergara Griselda fot. Netflix
Sofía Vergara Griselda fot. Netflix

„Sofía opuszcza swoją strefę komfortu i wykazała się zdolnościami aktorskimi na poziomie Toma Hanksa czy Robina Williamsa”, którzy z powodzeniem przeszli od komedii do dramatu,” wyjaśnił reżyser.

Baiz zwrócił uwagę, że styl i format, w jakim film został nakręcony, bardzo różnią się od Narcos.

Definiuje Griseldę Blanco jako kobietę w męskim świecie, która szuka szacunku, którego nigdy nie miała, pragnie władzy, a zaczyna odnosić sukcesy, gdy używa tej samej broni, co jej wrogowie.

Matka, przedsiębiorczyni, kobieta biznesu, kryminalistka, wprowadziła do narkotykowego biznesu muły (mężczyźni i kobiety, którzy transportują narkotyki nawet przy użyciu własnego ciała).

Nie chciałem gloryfikować jej życia, ale chciałem uczłowieczyć tę postać” – powiedział reżyser, a Vergara podkreśliła, że ​​nie chce, aby widz „znienawidził ją od pierwszej chwili, chcę, żeby ludzie ją zrozumieli”.

Zaufanie do reżysera zadecydowało o przejęciu projektu przez Sofíę Vergarę. „Nie zrobiłabym tego bez Andi. Miałam swoje niepewności. To udręczona postać, nie byłam przyzwyczajona do pracy po hiszpańsku, przejście od komedii do dramatu jest także złożone” – podkreśla.

Zapowiada się to na sukces kolumbijskiej aktorki!


Udostępnij

Zostaw odpowiedź