maluma fot Instagram

Peso Pluma, Ivan Cornejo, Rauw Alejandro i Maluma głównymi bohaterami Sueños 2024


latynoskiej powróci z okazji Dnia Pamięci Grant Park w Chicago


We wtorek (23 stycznia) ogłoszono skład trzeciej edycji Music Festival, na którym wystąpią Peso Pluma,  i , którzy wystąpią na scenie jako headlinery w weekend 25 i 26 maja w Chicago Grant Park. 

latynoskiej – znany z wyróżniania w swoim programie artystów z música mexicana i urbano powerhouse – będzie także gospodarzem ekscytującej listy wschodzących zespołów, takich jak  i inni. 

Festiwal stworzony przez Aarona Ampudię i Chrisa Den Uijla z La Familia Presenta, zadebiutował w 2022 roku z głównymi gwiazdami: J Balvinem, Ozuną i Farruko. Powracający to portorykańska raperka , pionierzy reggaeton Jowell & Randy oraz DJ Miriam, gwatemalsko-amerykański DJ z Chicago. 


Oto skład

Błyskawicznie zdobywając sławę od czasu wydania w 2021 roku swojego wirusowego hitu „Está Dañada”, główny idol nastolatków wzniósł się na imponujące wyżyny. W 2022 r. zdobył tytuł nowego artysty roku podczas Billboard Latin Music Awards 2022, a na początku 2024 r. pochodzący z Riverside w Kalifornii pojawił się na styczniowej cyfrowej okładce magazynu Billboard

Pochodzący z Guadalajary wprowadził wyjątkowy głos do muzyki meksykańskiej, ożywiając kulturową esencję współczesnych corridos. Historyczny moment nastąpił, gdy jego przełomowy album Génesis zadebiutował w lipcu na 3. miejscu listy Billboard 200, co czyni go najwyżej notowanym jak dotąd regionalnym albumem w Meksyku.

Od 2018 roku stale utrzymuje się na listach przebojów. Portorykański wydał w 2023 roku swój album Saturno oparty na freestyle'u, po nim ukazała się jego EP-ka RR, stworzona we współpracy z Rosalíą, a następnie letnie wydanie Playa Saturno.

Kolumbijska supergwiazda, Malum,a nadal jest stałą siłą w latynoskim popie i poza nim. Obecnie jest najczęściej nominowanym artystą nadchodzącego Premios Lo Nuestro w 2024 roku (14 nominacji).  


Oferujący wspaniałe widoki na jezioro Michigan i panoramę Chicago, Festival został stworzony jako wydarzenie, którego „misją jest dalsze celebrowanie i podnoszenie na duchu kultury latynoskiej oraz niezwykłej muzyki, ludzi, jedzenia i niesamowitej energii, która jej towarzyszy,” – jak czytamy w komunikacie prasowym. 

Sprzedaż karnetów festiwalowych rozpocznie się w czwartek (25 stycznia) na stronie www.suenosmusicfestival.com. Zobacz pełny skład poniżej:


Suenos-Music-Festival-poster fot social media
Suenos-Music-Festival-poster fot social media
Udostępnij

Zostaw odpowiedź