Respira fot Netflix

Netflix w dalszym ciągu wzmacnia swoją obecność w Hiszpanii dzięki imponującej ofercie seriali i filmów na rok 2024, prezentujących lokalne talenty w szerokiej gamie gatunków


Seriale te, charakteryzujące się różnorodnością gatunków i stylów, od intensywnych dramatów po lekkie komedie i thrillery akcji, pokazując tym samym zaangażowanie serwisu Netflix w tworzenie wysokiej jakości hiszpańskich treści, oferujących coś dla każdego gustu.


’Respira’

Pierwszym z nich jest „Respira” Carlosa Montero. , stworzony przez współtwórcę „”, zapowiada się na wciągający dramat medyczny. Biorąc pod uwagę reputację Montero w zakresie tworzenia złożonych narracji i bogatych postaci, oczekuje się, że „Respira” będzie oferować intensywną fabułę i dobrze rozwiniętych bohaterów.

W głównej obsadzie znajdują się Najwa Nimri, Aitana Sánchez Gijón, Blanca Suárez, , Borja Luna, Ana Rayo i Alfonso Bassave, a także Macarena de Rueda, Blanca Martínez, Abril Zamora, Xoán Fórneas, Marwa Bakhat i Víctor Sáinz.

„Respira” skupia się na historii Biel, rezydenta medycznego, który próbuje swoich sił w publicznym szpitalu. Fabuła rozwija się wokół totalnego strajku w szpitalu, bez świadczeń minimalnych, spowodowanego cięciami w publicznej służbie zdrowia. przybliży dylemat rezydentów, którzy muszą zdecydować, czy przystąpić do strajku, ryzykując życie pacjentów, a także przedstawi życie i wyzwania stojące zarówno przed młodymi lekarzami, jak i dorosłymi walczącymi o swoje ideały.


Respira fot Netflix
Respira fot Netflix

/ Samce alfa” (sezon 2)

Pierwszy sezon tego serialu sprawił, że widzowie chcieli więcej, a drugi sezon zapowiada kontynuację mieszanki humoru i dramatu. Stworzony przez Laurę i Alberto Caballero, znanych z seriali takich jak „La que se avecina”, serial jest bezpieczną propozycją dla miłośników komedii z domieszką krytyki społecznej.

Nowy sezon tego serialu komediowego będzie dostępny od 9 lutego wyłącznie w serwisie Netflix.

W tym sezonie w obsadzie nadal występują: Fernando Gil, Gorka Otxoa, , Raúl Tejón, María Hervás, Paula Gallego, Raquel Guerrero i Kira Miró.

W drugim sezonie do obsady dołączają także znani aktorzy, tacy jak między innymi Carlos Areces, , , Itziar Castro i Juanjo Puigcorbé.

Bohaterowie Pedro, Santi, Luis i Raúl, którzy wierzyli, że ewoluowali, czują się bardziej zagubieni niż kiedykolwiek. Czy dostosują się do ery równości płci, otwartych związków i Tindera, czy też ich instynkty samca alfa będą nadal się pojawiać?


Machos Alfa fot Netflix
fot Netflix

„1992”

„1992” Álexa de la Iglesia. Znany ze swojego wyjątkowego i często mrocznego stylu, Álex de la Iglesia stworzył miniserial, który z pewnością zgłębi głębokie tematy z odrobiną jego charakterystycznego czarnego humoru. „1992” może być intrygującą mieszanką dramatu, napięcia i nieoczekiwanych elementów.

Zdjęcia do tego ekscytującego thrillera będą odbywać się w różnych lokalizacjach w Sewilli i Madrycie.

W obsadzie „1992” znaleźli się Marian Álvarez (znany z „La herida”), Fernando Valdivielso („Venus”), Paz Vega („Lucía y el sexo”) i Carlos Santos („El hombre de las mil caras”). Tym samym ożywią bohaterów opowieści skupionej wokół serii tajemniczych morderstw, których łączy wspólny schemat: ofiary poddawane są kremacji, a obok nich stoi lalka Curro, emblematyczna maskotka Expo’ 92 z Sewilli.

Álex de la Iglesia, wybitny reżyser hiszpańskiej sceny audiowizualnej, mający na swoim koncie takie dzieła jak  ‘El día de la bestia / Dzień bestii’, ‘Los crímenes de Oxford’ czy ‘La comunidad / Kamienica w Madrycie’, stworzył ten serial dla serwisu Netflix we współpracy z Jorge Guerricaechevarríą. Serial, napisany przez Pabla Tébara i Jorge Valdano, reżyseruje sam Álex de la Iglesia.

Serial opowiada o Amparo (w tej roli Marian Álvarez), która po tajemniczej eksplozji, w wyniku której zginął jej mąż, rozpoczyna poszukiwania odpowiedzi z pomocą Richiego (Fernando Valdivielso), ochroniarza, byłego policjanta i alkoholika. Jednocześnie ciąg morderstw przebiega według tego samego niepokojącego schematu: spalone ciała w towarzystwie lalki Curro, słynnej maskotki Expo ’92 w Sewilli.


1992 alex iglesia netflix
1992 alex iglesia netflix

„Asalto al Banco Central / Oblężenie banku”

Serial wyreżyserowany przez Daniela Calparsoro zapowiada akcję i napięcie w historii opartej na prawdziwych wydarzeniach. Calparsoro, znany z filmów takich jak „Cien años de perdón / Oszukać złodzieja”, z pewnością wniesie do filmu swoją umiejętność tworzenia ekscytujących sekwencji akcji i wciągających narracji.

Ten serial akcji i trzymający w napięciu, składający się z 5 odcinków i inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, został napisany przez Patxi Amezcua (Infiesto), wyreżyserowany przez Daniela Calparsoro (Centauro, Hasta el cielo), a wyprodukowany przez Brutal Media.

Na czele obsady stoją m.in. (La casa de papel, Modelo 77), María Pedraza (La casa de papel, Élite) i Hovik Keuchkerian (La casa de papel, El Hoyo 2).

Akcja rozgrywa się w Barcelonie, 23 maja 1981 roku, zaledwie trzy miesiące po nieudanym zamachu stanu w Kongresie Deputowanych. W tym kontekście jedenastu zakapturzonych mężczyzn włamuje się do Banku Centralnego Barcelony.

Napad, który początkowo wydaje się spektakularnym zamachem stanu, szybko przeradza się w wyzwanie dla młodej hiszpańskiej demokracji. Napastnicy przetrzymujący ponad 200 zakładników grożą wykonaniem na nich egzekucji, jeśli rząd nie zgodzi się na uwolnienie pułkownika Tejero i innych osób zaangażowanych w zamach stanu 23F.


Asalto al banco central fot. Netflix
Asalto al banco central fot. Netflix

„El caso Asunta”

Seria ta zagłębia się w dramat oparty na prawdziwej sprawie, morderstwie dziewczynki Asunty Basterry. Serial z Candelą Peñą i Tristánem Ulloą w ​​rolach głównych zapowiada się na intensywny dramat sądowy i śledczy, badający nie tylko samą zbrodnię, ale także jej społeczne i medialne reperkusje.

Oprócz Peñy i Tristána Ulloi grają Javier Gutiérrez, Carlos Blanco, , Francesc Orella, Alicia Borrachero i Iris Whu.

21 września 2013 r. w Santiago de Compostela doszło do tragicznego wydarzenia, kiedy Rosario Porto i Alfonso Basterra zgłosili zaginięcie ich córki Asunty. Sytuacja przybrała jeszcze gorszy obrót, gdy kilka godzin później ciało Asunty znaleziono w odosobnionym miejscu w pobliżu autostrady na obrzeżach miasta.

To, co zaczęło się jako wstrząsające poszukiwania zaginionej dziewczyny, szybko przerodziło się w śledztwo. Z materiału dowodowego zebranego przez policję wynikało, że głównymi podejrzanymi w sprawie morderstwa ich córki są Rosario i Alfonso.

Ten zaskakujący zwrot akcji zszokował lokalną społeczność i przykuł uwagę całego kraju, generując niezliczone pytania i teorie na temat możliwych motywów rodziców do popełnienia takiej zbrodni oraz tajemnic, które mogły kryć się za pozorną doskonałością rodziny.

W odpowiedzi na tę intrygującą i tragiczną sprawę na przyszły rok zapowiedziano premierę sześcioodcinkowego miniserialu, który ma rzucić światło na fakty i okoliczności tej zbrodni.

Serial jest produkowany przez Bambú Producciones pod kierunkiem Ramóna Camposa. Nie jest to ich pierwszy projekt dotyczący sprawy Asunty, gdyż w 2017 roku wyprodukowali trzyodcinkowy dokument zatytułowany „Lo que la verdad esconde: El caso Asunta”.

Dziesięć lat po wydarzeniu zespół produkcyjny przygotowuje się do rozpoczęcia zdjęć do nowego projektu w Galicji, a jego celem jest dalsze zbadanie tej złożonej i niepokojącej sprawy, która trzyma ludzi w napięciu i wywołuje debatę w całej Hiszpanii.


El caso Asunta fot Netflix
El caso Asunta fot Netflix

„Manual para señoritas”

Chociaż szczegółowe informacje na temat tej serii są prawie zerowe, tytuł sugeruje możliwe zbadanie tematów związanych z płcią i społeczeństwem, być może z naciskiem na współczesność lub historię.

Serial zatytułowany „Manual para senoritas” to Bambú Producciones, firmy odpowiedzialnej za takie hity jak „Velvet”, „Las Chicas del Cable / Telefonistki” czy „La Promesa”.

Niedawno na koncie Netflix na Instagramie pojawiło się pierwsze zdjęcie z sesji, na którym bohaterowie przebrani są za XIX-wiecznych arystokratów, uśmiechających się przed kamerą z klapą na pierwszym planie.

Zdjęcia oficjalnie się rozpoczęły, a Netflix opublikował zdjęcie, któremu towarzyszy budzący ciekawość tekst: „Czy opiekun może dać upust wszystkiemu, co czuje?”, nawiązując do intrygującej fabuły rozgrywającej się w Madrycie w 1880 roku.

Carlos Sedes, który wyreżyserował inne znane seriale Bambú Producciones, takie jak ‘Gran reserva’, ‘Gran Hotel’, ‘Velvet’, ‘La embajada’ czy ‘Fariña’, a także pracował przy filmie „El verano que vivimos juntos”.

Choć nie została jeszcze ogłoszona, „Manual para señoritas” zapowiada się na opowieść o wzmacnianiu pozycji kobiet. Ten projekt jest jednym z ostatnich hiszpańskich dzieł Bambú Producciones przed jego wkroczeniem na rynek międzynarodowy w postaci „Land of women”, serialu opracowywanego dla Apple TV+ przez Ramóna Camposa i Gemę R. Neirę, wraz z Evą Longorią i Carmen Maurą, po produkcji „Now & then” w 2022 roku.


Manual para señoritas fot X Netflix Espana
Manual para señoritas fot X Netflix Espana

Jest to sześcioodcinkowy thriller, którego akcja rozgrywa się w Barcelonie. W rolach głównych występują Jaime Lorente, Chino Darin i Natalia de Molina.

Fabuła koncentruje się wokół Joaquína Manchado, właściciela głównego terminalu portu w Barcelonie, przez który dziennie przepływa około 6000 kontenerów. W przesyłkach tych, pochodzących z całego świata, w ciągu jednego roku ukryto ponad 30 000 kg kokainy, co czyni Barcelonę jedną z głównych bram przemytu narkotyków w Europie.

Świadomy tego Joaquín pozwala na przemyt w zamian za znaczną rekompensatę finansową, kierując bardzo dochodową siatką przestępczą. Jednak nieoczekiwany wypadek i zniknięcie ważnego ładunku kokainy rozpoczynają brutalną wojnę pełną morderstw i zemsty.


Mano de hierro fot Netflix
fot Netflix

Clanes

Clara Lago i Tamar Novas występują w serialu „Clanes” wyprodukowanym przez Vaca Films dla Netflix. Zdjęcia do produkcji kręcono w Galicji, Maladze, Gibraltarze, Algeciras, Madrycie, Porto i Senegalu.

Fabuła „Clanes” koncentruje się wokół Any, granej przez Clarę Lago, prawniczkę, która przeprowadza się do małego miasteczka Cambados. Jej przybycie zwraca uwagę wszystkich, łącznie z Danielem (Tamar Novas), synem prominentnego handlarza narkotyków i przywódcy „klanu Padín” w czasie pobytu ojca w więzieniu.

Ana, mająca za sobą wybitną karierę w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych w Madrycie, szuka nowego początku w Cambados, aby stawić czoła swojej przeszłości.

Obsadę „Clanes” tworżą: Clara Lago („Ocho apellidos vascos / Hiszpański temperament”), Tamar Novas („El desorden que dejas / Bałagan jaki zostawisz”), a także Xosé Antonio Touriñán (‘Cuñados’), Chechu Salgado (‘Las leyes de la frontera’), Melania Cruz (‘Malencolía’), Miguel de Lira (‘Cuñados’), (‘Sé quién eres’), Diego Anido (‘As Bestas’) i (‘Merlí. Sapere Aude’).

Twórcą serialu jest Jorge Guerricaechevarría, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Roger Gual.


Clanes fot. Netflix
Clanes fot. Netflix

/ Szkoła dla Elit” – sezon 8

Ostatni sezon tego udanego serialu jest bardzo wyczekiwany. „Elite” to zjawisko międzynarodowe, znane z połączenia dramatu dla nastolatków, tajemnicy i eksploracji problemów społecznych.

Finałowy sezon ma zamknąć historie bohaterów, których widzowie śledzą od lat.

ponownie wcieli się w rolę Nadii, a do instytutu Las Encinas przybędzie dwójka nowych studentów, granych przez Ane Rot i Nuno Gallego. Oboje są znani z pracy przy innych produkcjach, „El club de los lectores criminales” i „UPA Next”, co zwiększa oczekiwania co do wpływu, jaki będą mieli na końcową fabułę serialu.

Valentina Zenere i André Lamoglia, również wezmą udział w ósmym sezonie. Ponadto , Carmen Arrufat, Pepe Ocio, Godeliv Van der Brandt i Luz Cipriota będą kontynuować pracę w szóstym sezonie.

Ponadto w drużynie pozostaną nowi gracze z siódmego sezonu, których fani jeszcze nie widzieli w akcji: Maribel Verdú, Alejandro Albarracín, Mirela Balic i Fernando Lindez.


Elite fot Netflix
Elite fot Netflix
Udostępnij

Zostaw odpowiedź