La vida de breve fot. Movistar+

Twórcami serialu o królu Luis I są Cristóbal Garrido i Adolfo Valor


W Madrycie rozpoczęły się zdjęcia do La vida Breve. W serialu komediowym stworzonym przez Cristóbala Garrido i Adolfo Valora występują Javier Gutiérrez, Leonor Watling, Carlos Scholz i Alicia Armenteros. Oto krótka historia Ludwika I, najkrótszego władcy w historii Hiszpanii.

Streszczenie

Jak każdy młody mężczyzna, Luisa wkrótce doświadczą duże zmiany. Ożenił się z nieznaną kuzynką i zamierza odziedziczyć tron ​​​​Hiszpanii. W całości XVIII w. byłby to szczęśliwy epizod w życiu każdego księcia, ale Luisowi tego nie ułatwią.

Ze zbuntowaną żoną (Luisa de Orleans – Alicia Armenteros), wyobcowanym ojcem (Felipe V, – Javier Gutiérrez) i spiskującą macochą (Isabel de Farnesio,- Leonor Watling) Luis I (Carlos Scholz) musi rozpocząć swoje panowanie. Na szczęście dla niego problemy wkrótce się skończą.

Więcej informacji

W serialu występują  Javier Gutiérrez (Reyes de la noche, Modelo 77), Leonor Watling (Nasdrovia, No me gusta conducir), Carlos Scholz (Awareness, Toy Boy) i Alicia Armenteros (Días mejores, Hildegart).

Obsadę uzupełniają Pepe Viyuela, Claudia Traisac, Carlos González, Jorge Usón, Eric Masip, César Tormo, Marta Hazas i Héctor Carballo. Ponadto biorą w nim udział między innymi Bastien Ughetto, Alexandre Blazy, Marta Levenfeld i Natalie Pinot.

Serial stworzony został przez Cristobala Garrido i Adolfo Valora (Reyes de la noche, Días mejores, Fariña, Eres tú, Amor de madre y Lo dejo cuando quiera). Za reżyserię odpowiada Diego Núñez Irigoyen (División Palermo) i Adolfo Valor.

Lokalizacje

Dzięki umowie o współpracy z Patrimonio Nacional zdjęcia do filmu „La vida breve” realizowane są w takich miejscach jak Pałac i Ogrody Quinta del Duque (El Pardo), Pałac Królewski i Ogrody w Aranjuez (Madryt) oraz Pałac i Ogrody Królewskie z Granja de San Ildefonso (Segowia).

Inne przestrzenie będą zlokalizowane w Madrycie, w Pałacu Santoña; la Cartuja de Talamanca del Jarama; w Pałacu Fernán Núñez; Finca La Granjilla (El Escorial), i Muzeum Prado.

„Życie Ludwika I to krótki epizod w historii Hiszpanii. Trafiliśmy do niego przez przypadek i w procesie badawczym zakochaliśmy się w tamtym okresie i jego bohaterach. Cztery bardzo różne osoby, którym tron ​​przynosi więcej bólu niż radości w ekscytującym kontekście. Zabawna, smutna, zaskakująca i pełna emocji historia, która opowiada o poszukiwaniu wolności, ogromnym ciężarze korony i czymś jeszcze cięższym: rodzinie” – powiedzieli Cristóbal Garrido i Adolfo Valor

Udostępnij

Zostaw odpowiedź