Los Farad fot Prime Video

„Los Farad” – główny plan Prime Video na podbój grudnia


W grudniu prezentuje z wielkimi oczekiwaniami ”, ambitną produkcję w reżyserii , który pełnił funkcję prezesa Hiszpańskiej Akademii Sztuk i Nauk Filmowych w latach 2018–2022


Projekt ten wyznacza nową przygodę w jego karierze, podkreślając udział uznanego aktora Miguela Herrána w roli głównej. Herrán, wyróżniony za zwycięstwo w nagrodzie Goya dla najlepszego nowego aktora w 2016 roku, odgrywa kluczową rolę w serialu, który stara się odtworzyć i zgłębić charakterystyczną epokę Marbelli w latach 80-tych.

Narrację serialu stworzył kubański scenarzysta , znany z pracy nad najnowszymi projektami Alejandro Amenábara, m.in. serialem „” i filmem „Mientras dure la guerra / Póki trwa wojna”.

” jest częściowo oparty na prawdziwych wydarzeniach, zainspirowany książką „El Traficante” Davida Lópeza Canalesa. Jednak, jak potwierdził Barroso w wywiadzie dla „El Confidencial”, fabuła została opracowana ze znaczną swobodą twórczą: bohaterowie i rodzina Faradów są całkowicie fikcyjni, stanowią część wymyślonej historii.

Celem serialu jest przedstawienie szczegółowego obrazu ówczesnego zestawu odrzutowego Marbelli, w tym wydarzeń historycznych, takich jak przybycie arabskich szejków, objęcie urzędu burmistrza Jesúsa Gila i dobrze znanej operacji na Malajach, z udziałem takich postaci jak Isabel Pantoja i Julian Muñoz. „Los Farad” stara się być czymś więcej niż tylko prostą reprodukcją wydarzeń. Przedstawiane jest jako symboliczna opowieść o ambicjach i władzy, niemal jak współczesna bajka.


Los Farad fot Prime Video
Los Farad fot

Fabuła „Los Farad” koncentruje się wokół Marbelli lat 80., gdzie Oskar, młody mężczyzna marzący o otwarciu własnej siłowni, grany przez Herrána, wkracza do uwodzicielskiego świata Costa del Sol, Faradów, jednej z najpotężniejszych rodzin w Marbelli, Oskar zostaje wciągnięty w mroczny i dochodowy biznes handlu bronią.

W obsadzie „Los Farad” znajdują się , który gra Leo Farada, patriarchę i szefa rodzinnego biznesu;  jako Sara Farad, córka rodziny;  w roli Manuela, wujka Oskara;  jako Hugo Farad;  gra Tanyę, młodszą siostrę Sary; oraz w innej z głównych ról.  przedstawia także Mawada, granego przez izraelskiego aktora Igala Naora, jako głównego antagonistę i nemezis Leo Farada w rywalizacji o kontrolę nad handlem bronią.

Premiera zaplanowana na dzisiaj, 12 grudnia, „Los Farad” zapowiada się na jeden z największych projektów , łączy gwiazdorską obsadę, wciągającą fabułę i fascynujący kontekst historyczny. Serial jest dostępny w Polsce!

Udostępnij

Zostaw odpowiedź