Gladys Zender Urbina fot youtube screenshoot

Pierwsza Latynoska, która zdobyła tytuł Miss Universe i jest powiązanie z telenowelą 'La Tormenta’


Ta piękna kobieta z Ameryki Południowej wygrała konkurs w 1957 roku i jest matką znanego peruwiańskiego aktora


Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada, odbędzie się 72. edycja wyborów  i nie mogliśmy przegapić okazji, aby przypomnieć, kto był pierwszą królową Ameryki Łacińskiej, która została koronowana.

To Peruwianka , urodzona 19 października 1939 w Loreto, a koronę zdobyła w 1957.


Gladys Zender Urbina fot youtube screenshoot
fot youtube screenshoot

Prawie straciła koronę

Chociaż została zwycięzcą, kilka miesięcy wcześniej groziło jej wykluczenie z konkursu ze względu na niepełnoletniość. Gladys miała zaledwie 17 lat w momencie występu, ale sędziowie zdecydowali, że będzie kontynuować występ po zobaczeniu jej potencjału.

Zender, która reprezentowała rodzinne , uczyła się w szkole prowadzonej przez niemieckie zakonnice w Santa Úrsula, więc jej rodzice nigdy nie przypuszczali, że zainteresuje ją świat królowych piękności.


Związek z telenowelą

Chociaż Gladys nie kontynuowała kariery w świecie rozrywki, wiele lat po swoim panowaniu dała sobie szansę na miłość.

Wyszła za mąż za Enrique Antonio Meiera Cresci, peruwiańskiego ekonomistę, biznesmena i polityka, który był nawet burmistrzem dzielnicy San Isidro, gdzie urodził się jej syn, znany .

Christian ma długą historię w świecie artystycznym, ale jego najbardziej udany udział w telenoweli miał miejsce w , w której zagrał u boku Wenezuelki Natalii Streignard.


Christian Meier fot facebook
fot facebook
Udostępnij

Zostaw odpowiedź