Latin Grammy 2023 fot Laura Pausini Instagram

Najważniejsze występy na Latin Grammy Awards 2023 w Sewilli


Rosalía otworzyła galę wspaniałą, hiszpańską wersją utworu „Se Nos Rompió El Amor”

Podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się w czwartek (16 listopada) w Fibes w Sewilli w Hiszpanii, zdobywczyni Latin Grammy wykonała ponurą balladę z 1985 roku „Se Nos Rompió El Amor”, oryginalnie śpiewaną przez , napisaną przez La Magdalenę i Manuel Alejandro — wielki hołd dla jej rodzinnej Hiszpanii.

„Se nos rompió el amor/ de tan grandioso/ jamas pudo egzystencjir/ tanta belleza” („Nasza miłość pękła/ tak wielka/ nigdy nie mogła istnieć/ tyle piękna”), nuciła z urzekającym wibrato, przepełniona emocjami. Miała na sobie zwiewną, ale elegancką czarną suknię, długie rozpuszczone włosy i złote kolczyki. Tymczasem wspierało ją 21 gitarzystów flamenco. Jej występ został przyjęty owacjami na stojąco.

16 listopada to także Międzynarodowy Dzień Flamenco, wielowiekowego gatunku, który narodził się w Andaluzji, dzięki czemu ten wieczór stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Warto zauważyć, że był to pierwszy przypadek zorganizowania gali Latin Grammy na arenie międzynarodowej, poza granicami Stanów Zjednoczonych, co dodało dodatkowego znaczenia występowi Rosalíi w jej ojczyźnie.

W zeszłym roku jej trzeci pełnometrażowy album Motomami zdobył nagrodę za album roku i najlepszy album z ą alternatywną. Dzięki temu zwycięstwu Rosalía stała się pierwszą artystką, która dwukrotnie zdobyła nagrodę za album roku jako główna artystka.


Shakira zdobyła złoty medal za poruszający występ „Acróstico”

Ubrana w cudowną złotą sukienkę od Dolce & Gabbana i śpiewająca do pokrytego złotem mikrofonu, Shakira stanęła w centrum uwagi, wykonując utwór „Acróstico” na gali . Pełny emocji, otwarty list do dwójki jej dzieci, Milana i Sashy, to chwytająca za serce ballada, która zostanie uznana za piosenkę roku podczas czwartkowej (16 listopada) gali w Sewilli w Hiszpanii.

Kolumbijska gwiazda rozpoczęła swój występ na zamkniętej scenie otoczonej lustrami i niebiańskim oświetleniem. Następnie poszła w stronę sceny, gdzie towarzyszył jej fortepian, po czym wyświetlono wideo, na którym jej dwaj synowie śpiewają słowa piosenki. Zarówno Milan, jak i Sasha byli obecni na gali oraz dumnie kibicowali mamie ze swoich miejsc.

Skromne wykonanie utworu „Acróstico” nastąpiło po pierwszym zwycięstwie Shakiry tego wieczoru w kategorii najlepsza piosenka pop, dzięki jej współpracy z Bizarrap „Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. #53.”Eslabon Armado i Peso Pluma wykonują „Ella Baila Sola” po raz pierwszy w telewizji

Eslabon Armado i Peso Pluma weszli na scenę, aby po raz pierwszy razem w telewizji wykonać swój światowy hit „Ella Baila Sola” w czwartek (16 listopada) podczas gali Latin Grammy 2023 .

Odtwarzając swój kultowy teledysk, do gwiazd muzyki meksykańskiej na scenie dołączyli tancerze gotowi na bal maskowy. „Ella Baila Sola” nominowana do piosenki roku przeszła do historii, kiedy została wydana na początku tego roku, stając się pierwszą regionalną piosenką meksykańską, która znalazła się w pierwszej piątce ogólnogatunkowej listy Billboard Hot 100.

I chociaż jest to piosenka totalnie imprezowa, która postawi wszystkich na nogi, zarówno Peso Pluma, jak i frontman Eslabona, Pedro Tovar, zachowywali się na scenie raczej statycznie – być może chłonąc doniosły wieczór, ale obaj upewniając się, że wyrazili swoją meksykańską dumę. “¡Arriba Mexico!” krzyczeli.odbiera nagrodę Osoby Roku z rąk Karola G, wykonuje swoje hity na gali

W czwartek (16 listopada)  znalazła się w centrum uwagi ceremonii rozdania nagród 2023, aby wykonać składankę, która doskonale podkreśliła, dlaczego jest Osobą Roku  i jest trzecią artystką, która otrzymała to wyróżnienie po Glorii Estefan i Shakira. 

Oszałamiająca w olśniewającej czarnej sukni urodzona we Włoszech, hiszpańskojęzyczna piosenkarka zanuciła publiczność swoje ponadczasowe hity „Durar”, „La Soledad”, „Viveme” i „En Cambio No”. Jej nienaganny, potężny wokal był wspierany przez utalentowany chór i orkiestrę na żywo.

Po występie Pausini została zaskoczona na scenie przez , która wręczyła jej upragnioną nagrodę Osoby Roku.

„Laura, przez te lata wykazałaś się niezrównanym talentem” – powiedziała kolumbijska artystka w swoim przemówieniu. „Twoje teksty przekazały przesłanie miłości, nostalgii, życia, potężne przesłanie, które pozostawiło niezatarty ślad w świecie muzyki i sercach wielu z nas. Twoja kariera była niezwykła, a twój wpływ będzie trwał przez długi czas. I musi to być dla kobiety niesamowite uczucie mieć karierę tak legendarną i zapadającą w pamięć jak Twoja. Dziękujemy, że dałaś nam swój talent, że dałaś nam w życiu swoją ą.”

Świętując trajektorię obejmującą ponad 30 lat, Pausini, która właśnie poznała za kulisami podczas ceremonii wręczenia nagród, odebrała trofeum i przede wszystkim podziękowała rodzicom za danie jej życia. 

Pausini została uhonorowana na gali Człowieka Roku w środowy wieczór (15 listopada), podczas której artyści tacy jak Christian Nodal, , Andrea Bocelli, Luis Fonsi, David Bisbal, Carlos Vives, Anitta i nie tylko, złożyli jej hołd.Bizarrap prezentuje fascynującą składankę „BZRP Sessions” z Shakirą i Milo J.

Biza, ubrany jak zwykle w czarną czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i sportową kurtkę Adidas, wszedł na scenę w otoczeniu gromady zabytkowych syntezatorów analogowych i usiadł, aby zagrać na klawiszach swój najnowszy bangera „Milo J: BZRP Music Sessions, Vol. 57.” Milo wszedł ubrany w podcięty czarny dżinsowy top i charakterystyczną fryzurę w kształcie grzybka i zaczął wypluwać wersety piosenki, która zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów.

Nagle pojawiło się kilkunastu tętniących życiem tancerzy murga – w stylu rodzimym z Argentyny i Urugwaju – ubranych w tradycyjne kolorowe stroje, aby dziesięciokrotnie ożywić tę chwilę. Aby jeszcze bardziej wzmocnić nastrój, scena przeniosła się w minioną erę tanga, oddając ducha Carlosa Gardela, gdy tango znalazł się w centrum uwagi, wykonując w imponujący sposób „Quevedo: Bzrp Music Sessions, Vol. 52”, zamieniając uderzenie EDM na potężny rytm tanga.

Następnie, aby jeszcze bardziej podkreślić całość, Shakira odtworzyła kultową pozę ze swojego teledysku „Objection (Tango)” i płynnie wykorzystała podczas swojego występu niektóre charakterystyczne ruchy ze swojego hitu z 2001 roku. Wraz z grupą tancerzy płci męskiej wypuściła na szczyt list przebojów „Vol. 53.” W pełni zaangażowana publiczność śpiewała do hymnu, dodając występowi dodatkowej warstwy blasku. Warto zwrócić uwagę na znaczenie tej piosenki, ponieważ wykonała to przebojowe wykonanie w Hiszpanii, ojczyźnie jej ex, Gerarda Piqué, któremu piosenka jest niesławnie dedykowana.

Chwilę po upalnym występie Biza i Shak zdobyli upragnioną nagrodę za piosenkę roku za „Vol. 53.” „Nie jestem przyzwyczajony do mówienia” – przyznał samotny beatmaker wcześniej tego wieczoru podczas ceremonii, po zdobyciu kolejnej Latin Grammy za „Vol. 52” z Quevedo. „To imponujące, jakim uznaniem obdarzyli projekt, który rozpocząłem w swoim pokoju przy komputerze”.wykonuje Energetic Medley z udziałem Juanesa

 pojawił się na gali Latin Grammy 2023 w czwartek (16 listopada) ze swoją ukochaną mamą jako partnerką i wkrótce po tym zajął centralne miejsce podczas ceremonii wręczenia nagród.

Portorykański artysta, który wraz z Saturno był nominowany w kategorii najlepszy album z muzyką miejską, wykonał energetyczną taneczną składankę, która rozpoczęła się jego własną, melancholijną interpretacją utworu „Se Fue” Laury Pausini ( 2023).

Niedługo potem podkręcił nastrój, udając się za kulisy współpracując z grupą tancerzy, aby stworzyć zabójczą choreografię, śpiewając swój inspirowany stylem retro lat 80. „DIME QUIÉN ????” A następnie Rauw wrócił na scenę, aby wykonać elektropopowy utwór „Baby Hello”. 

Ku zaskoczeniu wszystkich dołączył do niego , który w stylu prawdziwej kolumbijskiej gwiazdy rocka wykonał niesamowitą solówkę na gitarze.  Christian Nodal i Kany Garcia – „La Siguiente”

Gala Latin Grammy była świadkiem poruszającej duszy współpracy, podczas której Kany García i Christian Nodal weszli na scenę w Sewilli w Hiszpanii, aby wykonać swoją balladę ranchera „La Siguiente”.

Kany w imponujący sposób przeszła od swojej zwykłej, zabawnej popowej osobowości do wyśpiewywania przejmującej piosenki norteña z dużym zapałem. Występ, wspierany przez liczne gitary akustyczne i elektryczne, stworzył piękne tło dla pełnej miłości narracji o toksycznym związku.

Christian Nodal, wszedł na scenę, by dopasować serca do portorykańskiej piosenkarki. Odchodząc od wyszukanej choreografii i efektownych efektów, duet polegał wyłącznie na swoim mocnym wokalu, aby urzec publiczność.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź