eurovision junior 2023

Hiszpania otworzy galę na Eurowizji Junior 2023


wzięła udział w ceremonii powitalnej w Nicei


Legendarny Hotel Negresco w Nicei był gospodarzem ceremonii powitalnej Eurowizji Junior 2023. Wydarzenie to zapoczątkowało festiwal dla dzieci, podczas którego 16 uczestniczących delegacji paradowało po czerwonym dywanie. Reprezentantce Hiszpanii Sandrze Valero w tym przedstawieniu towarzyszyli tancerze Juan Diego Álvarez, Elia Cobo, Marcos Pelado i Evelyn Castañeda. „Spacer po czerwonym dywanie był czymś wyjątkowym, ponieważ chociaż byłam na gali Latin Grammy po raz pierwszy, nie robiłam tego jeszcze z kolegami” – powiedziała Valero.

będzie pierwsza

Ceremonia powitalna to także moment, w którym są losowane pozycje, kto otworzy i zamknie galę Eurowizji Junior, a także pozycja, z której wystąpi kraj-gospodarz. W tym przypadku Zoé Clauzure (Francja) wystąpi na dwunastej pozycji, jako pierwsza wyjdzie na scenę, a Sep i Jazmijn (Holandia) zamkną gala.

Według przedstawiciela Hiszpanii: „Nigdy bym nie pomyślała, że będę pierwsza, ale wcale mnie to nie denerwuje”. „Jeden wydaje mi się dobrym numerem, ponieważ, jak mówi Chanel „SloMo”: Zawsze jestem na pierwszym miejscu, nigdy na drugim” – dodała żartobliwie.


Spotkanie ze wszystkimi artystami

Prezenterkami ceremonii były Carla Lazzari, przedstawicielka Francji w 2019 r., aktorka Manon Théodet i dziennikarka Laura Tenoudji. Gośćmi specjalnymi byli dotychczasowi przedstawiciele Francji w Junior Eurowizji: Carla, Angélina, Valentina, Enzo i Lissandro, którzy wykonali swoje utwory z festiwalu indywidualnie i na fortepianie.

Sandra w końcu miała okazję poznać resztę swoich kolegów z innych krajów i spędzić z nimi popołudnie. „Świetnie się razem bawiliśmy. Sep i Jasmijn z Holandii nauczyły nas kilku słów po niderlandzku, nauczyliśmy się także łamańca językowego po angielsku, a Anastasia z Ukrainy nauczyła nas, jak poprawnie wymawiać tytuł swojej piosenki „Kvitka”, co oznacza „kwiat”.


Szafa, która opowiada historię

Wygląd Sandry Valero podczas tej ceremonii powitalnej towarzyszy przesłaniu, jakie przekazuje „Loviu”. „To bardzo przemyślany kostium, zarówno na dzisiejszy wieczór, jak i na występ. Wszystko ma swój powód, nic nie jest przypadkowe” – powiedział Raúl Amor, stylista i projektant kostiumów w .

Ideę podróży i bogactwa języków doskonale uchwyciło słowo „te quiero” napisane w 34 językach na białym dwuczęściowym garniturze. Według Raúla Amora „W centrum dominuje język hiszpański w otoczeniu innych języków świata. Ponadto uwzględniono współoficjalne języki Hiszpanii, w tym esperanto, alfabet Morse'a i alfabet Braille'a. Na zakończenie, kontynuując ten pomysł, dodał do koszuli Sandry czerwoną broszkę w kształcie serca.Program Sandry Valero w Nicei

Po rozpoczęciu Eurowizji Junior 2023 rozpoczyna się akcja Sandry Valero. We wtorek, podczas gdy połowa krajów będzie przeprowadzać pierwszą próbę, przedstawicielka Hiszpanii nagra pocztówkę Hiszpanii

W środę Sandra Valero i jej zespół taneczny po raz pierwszy odbędą próbę na scenie Palais Nikaïa. W czwartek odbędzie się próba otwarcia gali Eurowizji Junior, parada flag i wspólna z uczestnikami, tancerzami i prezenterami. Sandra Valero i corps de ballet powrócą na scenę Eurowizji Junior w piątek 24 stycznia na drugą próbę.

W sobotę odbędzie się próba generalna, a po południu odbędzie się „Finał Jury”, podczas którego otrzymają oni 50% głosów, które zostaną rozdzielone w finale, który odbędzie się w niedzielę 26 listopada.

Na koniec Sandra Valero będzie próbowała zdobyć mini mikrofon kryształowy z „Loviu” w niedzielę popołudniu. Galę można śledzić w La 1 TVE i Play.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź